ابعاد استاندارد میز و صندلی رستوران – بخش دوم

ابعاد استاندارد میز و صندلی رستوران – بخش دوم

ابعاد استاندارد میز و صندلی رستوران - بخش دوم

تاثیر فضا در انتخاب ابعاد استاندارد میز و صندلی رستوران

اگر رستورانتان فضای زیادی دارد دست شما در انتخاب بسیار باز خواهد بود. اما اکر فضای داخلی کمی در اختیار دارید این انتخاب بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود.به فاصله میز ها از یکدیگر توجه کنید.این فاصله باید به گونه ای باشد که امکان حرکت بین میز ها برای پرسنل شما وهمچنین مشتری وجود داشته باشد.

بسیاری از افراد با فرض اینکه هرچه تعداد میز ها بیشتر باشد مشتری بیشتری خواهند داشت و سود و فروششان بیشتر می شود فاصله میز ها را از هم دیگر کم کرده و تعداد را افزایش می دهند. اما شاید جالب باشد که بدانید بعد از مدت کمی نه تنها فروششان افزایش نیافته که مشتری خود را نیز از دست می دهند چرا که بر اساس تحقیقات، بسیاری از افراد و به ویژه جوانان، رستوران های شلوغی که میز ها بیش از حد به هم نزدیک اند را نمی پسندند. پس از کم کردن تعداد میز ها نترسید و فاصله مناسب را رعایت کنید تا بعد از مدت کمی نتیجه اش را مشاهده نمایید.

مدل میز و صندلی رستوران

مدل میز و صندلی رستوران در ابعاد آن نیز تاثیر گذار خواهد بود. مدل انتخابی شما بستگی به طراحی داخلی شما نیز دارد و میتواند دایره،مستطیل،نیمکتی و …باشد. حتی میتوانید در رستوران خود از ترکیب دو مدل بهره ببرید تا علاوه بر زیبایی از فضایتان بیشترین بهره را برده باشید. مثلا برای کنار دیوار ها از میز های مربع یا مستطیل و برای فضای میانی از میز های دایره ای شکل استفاده کنید. مدل نیمکتی برای فضاهای کم مناسب تر است چرا که امکان چیدن تعداد بیشتری صندلی را در اطراف میز به شما می دهد. مدل مستطیل راحتی بیشتری دارد و برای رستوران های بزرگ که معمولا مشتری های با تعداد بالا به آن ها مراجعه می کنند پیشنهاد می شود.

مدل نیمکتی برای گوشه و کنار رستوران شما و در واقع فضاهای پرتی که امکان قرار دادن سایر مدل های میز نیست مناسب می باشد. در کل میز شما باید به نوعی انتخاب شود تا امکان افزایش صندلی به دور آن وجود داشته باشد و برای همه تعداد مراجعه کننده بتوان میز و صندلی در نظر گرفت. ممکن است دونفر برای خوردن غذا به رستوران شما مراجعه کنند یا ممکن است یک گروه ۷ یا ۱۰ نفره بخواهند همگی در کنار هم غذا بخورند پس لازم است میز ها و صندلی ها به گونه ای قابلیت تغییر را داشته باشند تا پاسخگوی نیاز مشتری شوند.

نتیجه گیری

ابعاد استاندارد برای میز و صندلی رستوران از عوامل مهم برای راحتی مشتریان است. از جمله فاکتور های مناسب برای تعیین ابعاد استاندارد میز و صندلی می توان به مواردی مانند فضای رستوران و همچنین مدل میز و صندلی انتخابی اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *