اصول چیدمان پذیرایی عروس خوش سلیقه ایرانی

اصول چیدمان پذیرایی عروس خوش سلیقه ایرانی

پذیرایی اولین جایی است که میهمانان منزل تان با آن برخورد خواهند داشت بنابراین نحوه چیدمان آن نشان دهنده سلیقه شما است. اگر تازه عروس باشید احتمالا در همان روزهای ابتدایی مهمانان زیادی به خانه تان وارد می شوند که با دیدن نحوه چیدمان پذیرایی ، شما را مورد قضاوت قرار می دهند بنابراین چیدمان پذیرایی عروس اهمیت زیادی دارد . 

چیدمان پذیرایی عروس

چیدمان ایرانی یا اروپایی؟

برای چیدمان ایرانی یا اروپایی منزلتان باید دقت کنید که کدام دسته از المان ها در پذیرایی نمود بیشتری دارد مثلا بسیاری از مبلمان هایی که خریداری می کنیم ، از خارج کشور وارد ایران شده و اصول چیدمان اروپایی در آن رعایت شده است بنابراین اگر بخواهیم سالن پذیرایی خود را به سبک ایرانی بچینیم دچار مشکل می شویم پس بهتر است فضای پذیرایی خود را ترکیبی بچینیم تا از فضای المان های خارجی موجود در سالن پذیرایی مان دور نباشد و با فضای ایرانی غریب نباشد.

اصول چیدمان پذیرایی عروس خوش سلیقه ایرانی-وبسایت رابو

اصول چیدمان در نشیمن و پذیرایی عروس

یکی از اصل های طلایی در چیدمان نشیمن و پذیرایی این است که در چیدمان مبلمان و محل جای گیری تلویزیون باید به یک علامت «بعلاوه» را تشکیل دهد. اگر فضای نشیمن و سالن پذیرایی خانه شما یکی است این اصل بسیار کارآمد است .

اگر نیم ست در منزل تان استفاده میکنید ، قسمتی از نیم ست که دارای تعداد صندلی های بیشتری است را روبه روی تلویزیون قرار دهید و مبلمان تکی را در جهت مخالف محل قرارگیری تلویزیون بگذارید.

جای قرار دادن میز پذیرایی

برای دسترسی بهتر مهمان به میز پذیرایی باید جای این میز نزدیک محل نشستن میزبان باشد تا با کمترین ایجاد مزاحمت پذیرایی خوبی از میهمان صورت پذیرد.اگر ست مبلمان شما دارای کنسول یا میز عسلی است، کنسول یا میز عسلی را میان صندلی های روبه روی تلویزیون قرار دهید . دنیای مد نمناک توصیه می کند برای اینکه فضای پذیرایی شما شلوغ نشود بهتر است از تعداد میزهای عسلی کمتری استفاده نمایید.

اصول چیدمان پذیرایی عروس خوش سلیقه ایرانی-وبسایت رابو

محل قرار دادن تلویزیون

محلی که برای قرار دادن تلویزیون در نظر بگیرید که دارای فضایی باز و قابل دید برای همه باشد.

وسایل تزئینی

برای تلطیف فضای پذیرایی و زیباتر شدن آن بهتر است از اشیای تزئینی مانند گلدان کریستال، تابلوهای نقاشی، مجسمه ها، رومیزی های سنگ دوزی شده و دست دوز، کوسن و… کمک بگیرید.

رنگ انتخابی این المان های کمکی بهتر است روشن باشد تا فضای پذیرایی شما بزرگ تر به نظر برسد بنابراین رنگ های روشن مانند کرم، سفید، آبی و… مناسب است . مجسمه ها و دکوری های خود را در نزدیکی محل نشستن مهمانان و حوالی ست مبلمان قرار دهید تا خانه تان زیباتر دیده شود.

اصول چیدمان پذیرایی عروس خوش سلیقه ایرانی-وبسایت رابو

المان های طبیعی

می توانید برای زیباتر شدن پذیرایی خود از المان های طبیعی مانند گیاهان آپارتمانی و گل های طبیعی شاخه ای استفاده کنید و علاوه بر زیبایی، حس زندگی را به منزل خود آورید .

می توانید چند شاخه گل مریم را روی میز پذیراییتان قرار دهید و یا دو تا سه شاخه گیاه بامبو در یک گلدان کریستالی بگذارید اما به یاد داشته باشید هیچ گاه در استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی افراط نکنید زیرا فضای پذیرایی شما شبیه حیاط خلوت و گلخانه می شود .

از تابلوهای بزرگ استفاده کنید

استفاده از تابلوهای بزرگ و لوکس فضای جذاب تری برای شما مهیا خواهد کرد.فضا و محتوای تابلوهایی که برای منزل خود انتخاب می کنید نباید با آداب و رسوم و فرهنگ و عرف اجتماعی نباشد.

چیدمان ویترین پذیرایی

ویترین نقش مهمی در زیبایی چیدمان خانه عروس دارد. برای اینکه چیدمان زیبایی داشته باشید ، وسایل منحصر به فرد و تکی را در ویترین قرار دهید و از قرار دادن وسایل همسان و یک رنگ اجتناب کنید.

اصول چیدمان پذیرایی عروس خوش سلیقه ایرانی-وبسایت رابو

آینه و شمعدان عروسی

آینه و شمعدان زندگی مشترک خود را که یکی از خاطره انگیزترین المان های زندگی تان است را در گوشه پذیرایی قرار دهید . آینه و شمعدان خود را روی یک میز کوتاه مثلثی شکل که با ترمه سرمه دوزی پوشانده شده ، بگذارید. دقت کنید که شمعدان ها نباید خالی از شمع بمانند و باید درون شمعدان ها ، شمع های فاخر سفید یا کرم رنگ با رگه های طلایی بگذارید.

از لوستر های زیبا استفاده کنید

استفاده از لوستر های تزئینی فضای پذیرایی شما را زیباتر می کند.

انتخاب پرده مناسب

در دکوراسیون و چیدمان خانه عروس حتما از پرده مناسب و هماهنگ با فضای منزل استفاده کنید زیرا تاثیر زیادی در ایجاد چیدمانی ایده آل و جذاب دارد. رنگ پرده باید کاملا هماهنگ با دکوراسیون و سایر وسایل باشد.

اصول چیدمان پذیرایی عروس خوش سلیقه ایرانی-وبسایت رابو

نکات جانبی دکوراسیون فضای پذیرایی

  • همیشه برای زیبایی خانه تان از وسایل گران قیمت استفاده نکنید ، شما می توانید با هزینه کم نیز خانه ای زیبا داشته باشید .
  • خود رای نباشید و در مورد نحوه چیدمان و استفاده از المان های مختلف از همسرتان نیز نظر بخواهید.
  • خانه خود را به سلیقه خود و همسرتان بچینید و به نظرات دیگران اهمیت ندهید زیرا شما هستید که وقت خود را در این خانه می گذرانید.
  • از تم رنگی مناسبی برای دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی استفاده کنید .
  • برای داشتن چیدمان موفق در اتاق پذیرایی باید نیازها و امکانات اتاق پذیرایی را در نظر بگیرد و با توجه به ابعاد و میزان بودجه چیدمان را انجام دهید.
  • اگر چیدمان پذیرایی به شیوه درست و اصولی انجام شود مهمان ها و ساکنین خانه در این مکان احساس آرامش و امنیت بیشتری خواهند داشت.
  • منبع :نمناک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *