انواع مبلمان کلاسیک

انواع مبلمان کلاسیک

انواع مبلمان کلاسیک

مبل کلاسیک انگلیسی

مهمترین مشخصه ی این مبل استفاده از متریال چرم است. یکی از نمونه های بارز و آشنای این دستته از مبلمان، مبل چسترفیلد چرمی است.

مبلمان کلاسیک انگلیسی تاریخچه عجیب و پرفراز و نشیبی دارد. در هر دوره تاریخی در انگلستان مبلمان کلاسیک خاص همان دوره ساخته می شده است. در این قسمت فقط به بررسی مبلمان کلاسیک انگلیسی که امروزه شناخته شده است خواهیم پرداخت. در میان انواع مبلمان کلاسیک، مبلمان کلاسیک انگلیسی یک مبل راحتی محسوب می شود. طرح منبت کاری های آن بسیار ساده بوده و قسمت نشیمن آن بسیار راحت است. بر خلاف انواع مبل کلاسیک دیگر، رنگ پارچه مبلمان کلاسیک انگلیسی محدودیتی ندارد. شما می توانید بنا به سلیقه خود از هر رنگی برای ساخت آن استفاده کنید. در مورد مبلمان انگلیسی در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت می کنیم.

مبل چستر فیلد یکی از شناخته شده ترین مدل های مبلمان در میان انواع مبل کلاسیک در سراسر جهان است. دلیل آن سادگی ظاهری، شیک بودن و راحتی آن است. مبل چستر تنها مدل مبلی است که سال ها ظاهر فعلی خود را حفظ کرده و تغییر چندان چشمگیری نکرده است. مدل مبل چستر کلاسیک دسته های خمیده دارد با پشتی ساده با ارتفاع یکسان و مشخصه اصلی مبل چستر کلاسیک لمسه دوزی های روی پشتی آن است. گاهی این لمسه دوزی ها روی دسته مبل هم دیده می شوند. مدل مبل چستر می تواند در دکوراسیون های کلاسیک و مدرن استفاده شود. مبل چستر کلاسیک معمولا از جنس چرم و به رنگ قهوه ای است. انواع رنگ ها و جنس های دیگر مبل چستر بیشتر به سبک مدرن نزدیک می شود. در مورد مبلمان چستر کلاسیک در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت می کنیم.

مبل کلاسیک ایتالیایی

مشخصه ی اصلی مبل کلاسیک ایتالیایی، پارچه های مرغوب و نفیس به کار رفته در ساخت این مبلمان می توان دانست. زرق و برق و چشمگیری هدف اصلی در طراحی این دسته از مبلمان است. هدف طراح ایتالیایی در طراحی این مبلمان، نمایش شکوه این کشور است.

مبلمان کلاسیک ایتالیایی از صدها سال پیش تا کنون راه درازی پیموده و تغییرات زیادی داشته تا به شکل کنونی خود رسیده است. مبلمان کلاسیک ایتالیایی در میان انواع مبل کلاسیک، کاملا اصیل و با قدمت بسیار بالا است. اگر به دنبال داشتن یک سالن پذیرایی فوق العاده مجلل، لوکس و شاهانه هستید سراغ مبلمان کلاسیک ایتالیایی بروید. تقارن در طرح یکی از مهم ترین اصول مبل کلاسیک ایتالیایی می باشد. در ساختار مبلمان کلاسیک ایتالیایی از بهترین متریال های موجود استفاده می شود.

ظرافت، کیفیت، زیبایی، سنگینی و اصالت از ویژگی های اصلی مدل مبل ایتالیایی است. رنگ ها در این مدل مبل خنثی هستند. طرح مبلمان کلاسیک ایتالیایی کاملا متعادل، متقارن و متناسب است. مجموع همه این خصوصیات فوق العاده، مبلمان کلاسیک ایتالیایی را بسیار منحصر به فرد کرده است. قیمت مبلمان کلاسیک ایتالیایی بالا است اما هزینه ای که صرف می کنید برای شما یک دست مبل بسیار شیک و با کیفیت و همیشگی به ارمغان خواهد آورد. سبک مبل کلاسیک ایتالیایی عموما به سبک باروک نزدیک است. در مورد مبلمان ایتالیایی در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت می کنیم.

مبلمان کلاسیک فرانسوی

کشور فرانسه در طول تاریخ هنرمندان بزرگی پرورش داده است. آنها عاشق هنر هستند و این علاقه به طراحی مبلمان هم راه پیدا کرده است. در قرن هفدهم مبلمان کلاسیک فرانسوی به طور خاص برای اشراف زاده ها ساخته می شد. حکاکی های چوبی این مبل ها در این دوره پیچیده تر و حجم مبلمان بیشتر بوده است. به مرور طرح مبلمان کلاسیک فرانسوی به سمت سادگی و ظرافت بیشتر رفت. به طوری که امروزه مبلمان فرانسوی به مبل ساده و ظریف مشهور است.

طرح چوب مبلمان کلاسیک فرانسوی با خطوط راست یا منحنی بسیار ساده و نامتقارن است. پارچه مبلمان کلاسیک فرانسوی از جنس کتان یا مخمل و ابریشم بوده و بسیار مرغوب و باکیفیت است. رنگ پارچه مبلمان فرانسوی عموما خنثی و روشن است. به طور کلی در میان انواع مبل مبل کلاسیک، مدل مبل فرانسوی بهترین انتخاب برای پذیرایی های کوچک است. زیبایی و ظرافت و خوش رنگ بودن مبل کلاسیک فرانسوی باعث شده محبوبیت زیادی در بین ایرانیان پیدا کند. سبک مبل کلاسیک فرانسوی عموما به سبک روکوکو نزدیک است. در مورد مبلمان فرانسوی در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *