پارچه مبلی

برای خرید پارچه مبلی این موارد را در نظر بگیرید

برای خرید پارچه مبلی این موارد را در نظر بگیرید - وبسایت رابو

خرید جزء جدایی ناپذیر زندگی است. حال اگر این خرید اصولی و به همراه آگاهی باشد بسیار لذت بخش و دلنشین می شود و اگر از روی عجله و یا اطلاعات نادرست صورت پذیرد تجربه تلخی را به جای می گذارد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام توکامارت، احتمالاً می دانید که در هنگام خرید مبل پس از آن که مدل مورد نظر انتخاب شد باید پارچه مبلی را برای آن انتخاب کنید تا روی مبل شما عملیات رویه کوبی صورت پذیرد.

قسمت زیادی از ظاهر مبل را همین پارچه تشکیل می دهد و اگر بعد از تحویل گرفتن مبل ظاهر آن باب میل شما نباشد قطعاً حس ناخوشایندی را تجربه خواهید کرد و چون معمولاً هزینه قابل توجهی برای خرید مبل صرف می شود امکان تعویض سریع آن میسر نیست و هربار که به آن نگاه می کنید افسوس خواهید خورد که چرا دقت بیشتری برای انتخاب پارچه مبلی به خرج نداده اید.

در این مطلب به شما مواردی را خواهیم گفت که با در نظر گرفتن آن ها با آگاهی بیشتر اقدام به خرید مبل و پارچه آن خواهید کرد.

جنس پارچه مبلی

پارچه مبلی در تنوع بالایی از جنس تولید و عرضه می شود که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. و برای بررسی این مورد می توان اتیکت پارچه را بررسی کرد تا متوجه شوید از چه موادی ساخته شده و شرایط نگهداری به چه صورت است ولی به طور کلی پارچه های مبلی به دو دسته تقسیم می شوند:

. پارچه مبلی الیاف طبیعی : در ساخت این نوع پارچه از الیاف طبیعی مثل نخ ، چرم ، کتان ، ابریشم و … استفاده می شود. مقاومت این پارچه ها معمولا پایین تر از پارچه های تولید شده با الیاف مصنوعی است و نگهداری از آن ها به دقت بیشتری نیاز دارد ولی در عوض ظاهر زیباتری دارند.

. پارچه مبلی الیاف مصنوعی: همانطور که از نامش پیداست در تولید این پارچه از الیاف مصنوعی مثل آکلریک ، پلی استر ، میکروفایبر و … استفاده می شود. از مزیت های این نوع پارچه می توان به عدم ایجاد حساسیت و طول عمر بالا اشاره کرد.

برای خرید پارچه مبلی این موارد را در نظر بگیرید - وبسایت رابو

پارچه مبلی ایرانی یا خارجی؟

این سوال برای اغلب محصولاتی که هر دو نمونه ایرانی و خارجی را دارند مطرح می شود. پارچه مبلی نیز مانند خیلی از اقلام دیگر هم در ایران تولید می شود و هم از کشورهای خارجی مثل چین، ترکیه و … وارد می شود.

پارچه های ترک کیفیت عالی و البته قیمت بالایی دارند و مناسب مبلمان بسیار مجلل و شیک هستند. پارچه هایی که از چین وارد می شوند درجه بندی های متفاوتی دارند و نمی توان خیلی کلی در مورد آن ها نظر داد.

پارچه های مبلی ایرانی هم در کنار قیمت معقول از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند و از بهترین پارچه های تولید شده در ایران می توان به پارچه مبلی یزد اشاره کرد.

قبل از این که اقدام به خرید پارچه کنید حتماً راجع به کیفیت آن از فروشنده سوال کنید و از آن ضمانت بگیرید.

برای خرید پارچه مبلی این موارد را در نظر بگیرید - وبسایت رابو

پارچه مبلی مناسب مبلمان سلطنتی و مبلمان راحتی

همانطور که مطلع هستید مبل سلطنتی و مبل راحتی در سبک های دکوراسیون متفاوت و خاص خود استفاده می شوند پس قاعدتاً پارچه آن ها هم با یکدیگر تفاوت هایی دارد.

استفاده از پارچه مبلی ساده و بدون گل در مبلمان راحتی رایج تر است و بلعکس استفاده از پارچه های مبلی ساتن و گلدار در مبلمان استیل محبوب تر است. در نظر گرفتن اصول ست شدن رنگ ها یا به عبارتی ترکیب رنگها تا حد زیادی شما را در انتخاب درست رنگ و طرح پارچه کمک می کند.

در مبلمان راحتی می توان رنگ پارچه کاناپه را متفاوت از رنگ پارچه مبل های تک نفره سفارش داد که جلوه ای مدرن تر به خانه شما خواهد داد. برای مبلمان استیل اگر فضای بزرگی در اختیار دارید می توان از پارچه با طرح و نقش زیاد استفاده کرد و اگر فضا کوچک است بهتر است از پارچه های مبلی با طرح و نقش کمتر استفاده شود.

پارچه مبلی را از کجا بخریم؟

فروشگاه های زیادی اقدام به ارائه پارچه های مبلی می کنند که در این بین فروشگاه های اینترنتی مبل ، مثل توکامارت، خوب عمل کرده و با قیمت مناسب اقدام به فروش پارچه های مبلی با کیفیت بالا می کنند.

برای خرید پارچه مبلی این موارد را در نظر بگیرید - وبسایت رابو

در این مطلب مواردی که باید هنگام خرید پارچه مبلی در نظر داشته باشید را ذکر کردیم. با رعایت این نکات تجربه دلشینی از خرید پارچه مبلی جدید خواهید داشت و هربار به مبلمان منزلتان نگاه کنید حس خوبی به شما منتقل خواهد شد. 

منبع : ایسنا

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *