بهترین چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی – بخش اول

بهترین چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی – بخش اول

بهترین چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی - بخش اول

چیدمان مبل و تلویزیون به طوری که تلویزیون برای فردی که روی مبل می‌نشیند، به‌راحتی قابل تماشا کردن باشد، یکی از مواردی است که معمولاً در چیدمان‌ها رعایت نمی‌شود. در طراحی داخلی خانه‌های مدرن و بزرگ معمولاً قسمتی به‌عنوان TV Room یا اتاق تلویزیون طراحی می‌شود. اما در منازل کوچک با طراحی معمولی زاویه مناسب مبل و تلویزیون چگونه باید رعایت شود؟
اگر از چیدمان‌های تکراری و خارج از اصول خسته شده‌اید، از شما می‌خواهیم که برای بررسی انواع چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی در این مقاله کمی وقت بگذارید. اطلاع از این چیدمان‌ها نه‌تنها برای قرارگیری صحیح تلویزیون در جای خود مورداستفاده قرار می‌گیرند، بلکه ممکن است برای نحوه صحیح چیدمان مبل‌هایتان نیز به شما ایده بدهند.

انواع چیدمان مبل و تلویزیون

در واقع مکان اصلی قراردادن تلویزیون، هال یا اتاق نشیمن است. اما در اکثر منازل ایرانی شاهد این موضوع هستیم که افراد تلویزیون را در بالاترین نقطه پذیرایی قرار می‌دهند. چنین افرادی یا به دلیل داشتن منازل کوچک نمی‌توانند مکان خاصی را به قسمت نشیمن اختصاص دهند، یا این که چنین دکوراسیونی بیشتر باب میل و سلیقه ایشان است. به‌هرحال ما در ادامه نکاتی باتکیه‌بر دانش طراحی داخلی را برای چیدمان مبل و تلویزیون بیان می‌کنیم. شما نیز باتوجه‌به این اطلاعات می‌توانید به هر شکلی که دوست دارید، پذیرایی یا نشیمن منزل خود را دکور کنید. برای داشتن دکوراسیون زیبا پیشنهاد می شود

قرار دادن یک کاناپه روبروی تلویزیون

این چیدمان یکی از اصولی‌ترین چیدمان‌هایی است که تا به امروز برای تکمیل نقش مبل و تلویزیون در برابر هم عنوان شده است. مبلی که درست روبروی تلویزیون قرار می‌گیرد، ممکن است:

  • به دیوار روبروی تلویزیون بچسبد؛
  • مقداری با دیوار فاصله داشته باشد: این فاصله باید به‌قدری باشد که رفت‌وآمد از پشت آن به‌راحتی میسر شود و یک راهرو در پشت مبل ایجاد شود. در غیر این صورت، این فاصله معنا نخواهد داشت و فقط باعث جاگیر شدن خواهد شد؛
  • در نزدیک‌ترین نقطه تلویزیون با رعایت استانداردها قرار بگیرد: این نزدیکی نباید به حدی باشد که به چشم افرادی که ازروی کاناپه تلویزیون را تماشا می‌کنند، صدمه وارد نشود. این نزدیکی به عواملی چون فضای کافی در منزل، سایز تلویزیون و … بستگی خواهد داشت.
    در استفاده از چنین چیدمانی دقت داشته باشید که باید باتوجه‌به فضای منزل خود این کار را انجام دهید. خانه‌های کوچک با مبلمانی شناور در وسط نشیمن زیبا به نظر نخواهند آمد.

تقسیم بندی فضا

اگر منزلی دارید که می‌توانید از هال آن به‌عنوان نشیمن و پذیرایی استفاده کنید، حتماً این کار را انجام دهید. فضای منزل خود را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید. در بالاترین نقطه منزل چیدمان پذیرایی را داشته باشید و فضایی رسمی‌تر را تشکیل دهید.
در قسمتی دیگر از منزل فضای دوستانه نشیمن را با کاناپه یا مبلمان راحتی آماده کنید. این کار باعث می‌شود که منزل شما به بهترین شکل ممکن دکور شود و همه چیز در سر جای خودش قرار داشته باشد. طبیعی است که در این نوع چیدمان مبل و تلویزیون نیز تلویزیون باید روبروی کاناپه قرار بگیرد و باقی مبل‌های راحتی در اطراف آن جای داده شوند. با این کار فضاهای منزل شما در حین این که با هم متمایز هستند، به هم متصل خواهند بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *