فوم و گونه های آن

تعریف فوم و گونه‎ های آنتعریف فوم و گونه‎ های آن

قطعاً برای همه شما ممکن است این سوال پیش بیاید که چه نوع جنسی در داخل مبلمان و پشتی آن استفاده می‎ شود. بسیاری از ما می ‎دانیم که جنس استفاده شده در مبلمان و حتی تشک‎ ها فوم است. فوم ترکیبی شیمیایی – پلیمری است. در صنعت مبلمان از فوم های پلی اورتان استفاده می شود و به دو شکل ارائه می شود: فوم سرد و فوم گرم. اما تشخیص این نوع فوم ‎ها و اینکه کیفیت کدام یک از آنها بالاتر است و برای چه هدفی آسان نیست. تعیین نوع فوم مورد استفاده در مبل یا صندلی و اینکه آیا از کیفیت لازم برای استفاده طولانی مدت برخوردار است، می‎تواند شما را در مسیر درست قرار دهد. در این مقاله قصد داریم برخی از این فوم ‎ها و کاربرد آنها را به شما معرفی کنیم تا هنگام خرید مبلمان بسته به نیاز خود بتوانید بهترین را انتخاب کنید.

در صنعت مبلمان به طور کلی دو نوع فوم وجود دارد که به دو دسته فوم سرد و فوم گرم تقسیم می ‎شوند. تفاوت آنها همانطور که از نامشان پیداست در نحوه تولید آنها است.

فوم گرم

فوم گرم در محیط گرم‎ تر و پر از حرارت کوره تولید می‎ شود؛ ویژگی بارز فوم گرم سفت بودن آن است که البته این خاصیت بر اثر تداوم استفاده کم می شود و فوم نرم تر. فوم گرم خاصیت ارتجاعی خود را به مرور از دست می دهد و جا می اندازد.
تعریف فوم و گونه‎ های آن

فوم سرد

نام ‎گذاری فوم سرد هم به دلیل استفاده از حرارت غیر مستقیم با گرمای کمتری در مراحل تولید می ‎باشد. دمای کم فرصت بیشتری برای شکل‎ گیری مولوکول‎ ها را به این فوم می‎ دهد و به همین دلیل حالت ارتجاعی آن بسیار زیاد است.

امروزه در بیشتر محصولات از فوم سرد استفاده می ‎شود. مزیت فوم سرد این است به دلیل ساختار سلولزی آن، هوای موجود در درون آن جا به‎ جا می ‎شود و این ویژگی باعث انعطاف‎ پذیری و نرمی فوم می‎ شود که دوام بیشتری دارد و به دلیل استفاده طولانی مدت تغییر شکل نمی‎ دهد و سال‎ ها به شکل اصلی خود باقی می ‎ماند. این نوع فوم به دلیل سبک وزنی به محض بلند شدن فرد از روی مبل به حالت اولیه خود برمی گردد و سبک و راحت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *