دانستنی های خرید مبل کلاسیک؛ مبل کلاسیک چیست؟

دانستنی های خرید مبل کلاسیک؛ مبل کلاسیک چیست؟

دانستنی های خرید مبل کلاسیک؛ مبل کلاسیک چیست؟

احتمالا خیلی از ما وقتی “مبلمان کلاسیک” را می شنویم، یا تصویری از مبلمانی لاکچری و گران قیمت به ذهنمان می رسد، یا تصویری از مبلمانی با جزییات بسیار زیاد و قدیمی و یا خانه ای اصیل. علت این همه تفاوت از کجاست؟ و مبل کلاسیک چیست؟ پس در ادامه سه کنج می خواهد “تعریف مبل کلاسیک” را روشنتر کند.

تعریف کلاسیک

کلاسیک یا classic به معنی درجه یک هست. صفت کلاسیک اولین بار در دورهٔ رنسانس بکار رفته و برای تعیین نویسندگان درجه اول، ولی در حقیقت طرفداران سبک رمانتیک، معنی واژه کلاسیک رو به چیزی که امروز استفاده میشه تغییر دادند.

مبل کلاسیک چیست؟

مبلمان کلاسیک در ابتدا در کشورهای اروپایی رایج شد خصوصا در کشور ایتالیا و کم کم به کشورهای آسیایی و غالبا در میان طبقه بسیار ثروتمند و خاندان سلطنتی راه یافت. مبل کلاسیک، مبلی است که بر اساس اصول سبک کلاسیک طراحی شده باشد.

ویژگی های مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک اغلب حجیم هستند. یعنی فضای بیشتری اشغال می کنند.

رنگ مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک بیشتر در رنگ های خنثی مانند کرم، طوسی، بژ و یا طلایی عرضه می شوند. البته در سال های اخیر تقریبا می توانیم مبل کلاسیک را در هر رنگی بیابیم.

چوب مبل کلاسیک معمولا چوب گردو و یا راش است و بیشتر در رنگ های سفید، طلایی، مشکی و قهوه ای فندقی عرضه می شوند.

جزییات در مبل کلاسیک

تفاوت عمده مبلمان کلاسیک را میزان جزییات و کیفیت آن ها ایجاد می کند. منبت کاری هایی با جزییات و طرح های پیچیده  در تعیین قیمت مبلمان کلاسیک نیز تاثیر گذار است. هر چه جزییات بیشتر، قیمت هم بیشتر.معمولا این منبت‌کاری ها در دسته‌ها و پایه‌ و گاهی تاج مبل بکار می رود.

فرق مبل کلاسیک و مبل سلطنتی

به خاطر شباهت های زیاد مبلمان کلاسیک و سلطنتی، غالبا این دو عنوان به اشتباه استفاده می شود. مبلمان سلطنتی می توانند کلاسیک هم باشند ولی لزوما مبلمان کلاسیک نمی تواند مبل سلطنتی باشد. یکی از نقاط تمایز مهم میان مبل کلاسیک و مبل سلطنتی، ابعاد آن است. عموما مبل های کلاسیک کوچکتر از مبلمان سلطنتی هستند.

نکات مهم قبل از خرید مبل کلاسیک

مبلمان سبک کلاسیک، جلوه ای اشرافی و لوکس دارند و بیشتر با رنگ ها و ابعاد سنگین و بزرگ همراهند. در نتیجه پیش از خرید مبل کلاسیک به ابعاد خانه، بقیه وسایل موجود در خانه، سبک کلی فضا توجه داشته باشید. طبیعتا یک ست هفت نفره مبل کلاسیک برای یک آپارتمان 40 مترمربعی، انتخاب مناسبی نیست. چون هر چقدر که خانه و مبلمان با سلیقه و زیبا و با کیفیت انتخاب شوند، باز هم به خاطر خفه شدن فضا جلوه ای نخواهند داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *