ده قانون ساده برای چیدن مبلمان – بخش دوم

ده قانون ساده برای چیدن مبلمان

ده قانون ساده برای چیدن مبلمان - بخش دوم

فرش هایی با سایز مناسب انتخاب کنید

اندازه  فرش ها باید به گونه ای باشد که مبلمان به خوبی روی آنها قرار بگیرند و کل منطقه نشیمن را پوشش بدهند. چرا که فرش برای تمام مبل ها و صندلی ها در نظر گرفته می شود. حداقل کاری که می توانید انجام بدهید این است که پایه های جلویی مبل ها بر روی فرش قرار بگیرند. پایه های پشتی می توانند روی زمین قرار بگیرند.

حتما بخوانید:  10 دلیل برای انتخاب مبل خاکستری

میز جلومبلی بزرگ

در چیدن مبلمان میز جلومبلی هر چه بزرگتر باشد بهتراست. میز جلومبلی در وسط منطقه نشیمن هم زیبایی خاصی به محیط می دهد و هم بسیار کاربردی است. از این میز  می توان برای قرار دادن نوشیدنی و یا وسایل و لوازم مورد نیاز استفاده کرد. میز بزرگ می تواند دسترسی راحت تری برای صندلی ها و مبل ها ایجاد کند. فضای مورد نیاز بین مبل ها و میز جلومبلی باید بیشتر از ۴۵ سانتیمتر باشد تا افراد بتوانند به راحتی پشت میز حرکت کنند. اگر نمی توانید یک میز جلومبلی بزرگ تهیه کنید از دو میز جلومبلی کوچک در کنار هم و یا یک میز کوچکتر استفاده کنید.

ارتفاع میزهای اطراف مبل ها

هر صندلی و یا مبل باید به راحتی به یک میز کناری و یا یک میز جلومبلی دسترسی داشته باشد. چیدمان مبل ها نباید به گونه ای باشد که افراد برای دسترسی به میز، خوردنی ها و نوشیدنی های روی آن مجبور باشند از جایشان حرکت کنند. ارتفاع میزهای کنار مبل ها باید تقریبا هم ارتفاع دسته کاناپه های یک نفره باشند. اگر هم اندازه نیستند هم باید در ارتفاع پایین تری قرار بگیرند. برای میزهای جلومبلی ارتفاع میز باید دقیقا هم اندازه ارتفاع نشیمن مبل و یا کمتر از آن باشد.

به نورها توجه کنید

نور یکی از مهمترین عناصر در هر اتاق است که غالبا از آن غفلت می شود. سعی کنید برای روشنایی از ترکیب چراغ های سقفی، آباژورهای ایستاده، چراغ های رومیزی و دیواری استفاده کنید. جای مناسب برای آباژورهای ایستاده در کنار کاناپه سه نفره و یا پشت مبل یک نفره است. میزهای کنار مبل، قفسه ها، شلف ها و طاقچه ها جای مناسبی برای چراغ های رومیزی اند. نورها باید در سطوح مختلف قرار بگیرند تا در کنار هم تعادل ایجاد کنند. پس اشکال مختلف نور را در اتاق به صورتی آزادانه مورد استفاده قرار دهید.

حتما بخوانید:  با آشپزخانه یو شکل چه کنیم؟

ابعاد مناسب آثار هنری

استفاده از آثار هنری مانند آیینه، تابلو و یا مجسمه باید به صورتی استراتژیک و متناسب با نوع فضا باشد. به عنوان نمونه آویختن یک قاب عکس کوچک در بالای کاناپه سه نفره کار اشتباهی است. عرض مناسب برای قاب دو سوم کاناپه است. اگر انتخابتان قاب هایی کوچکترند از مجموعه قاب ها در کنار هم استفاده کنید. اگر یک اثر هنری کوچک را انتخاب کرده اید آن را در یک قاب بزرگ و مات قرار دهید. به گونه ای که بتواند در هنگام قرار گرفتن کنار مبل بزرگ به چشم آید.

اگر برنامه شما برای چیدن خانه تان خریدن وسایل و مبلمان جدید است، حتما از قبل برنامه ریزی کنید. می توانید از سایت هایی که به صورت آنلاین طراحی داخلی انجام می دهند کمک بگیرید. یا اینکه خودتان از کاغذهای ترسیم نقشه استفاده کنید. این تنها روشی است که به شما کمک می کند چیدمان مبلمان را از قبل پیش بینی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *