دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نکات مهم آن – بخش اول

دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نکات مهم آن – بخش اول

دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نکات مهم آن

دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نکات مهم آن

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

خانه، واژه‌ای است که شنیدنش آرامش خاصی به همه می‌دهد، دکوراسیون داخلی منزل کوچک و مدرن به این دلیل اهمیت دارد که قرار است ایده‌هایی برای زیباسازی و رفاه بیشتر این مامن امن به ما پیشنهاد دهد. شما قصد دارید تا جایی که ممکن است، از همه فضای خانه خود استفاده نمایید که البته حق دارید. چون فضای خانه شما باید راحتی و آسایش را فراهم کند. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که نباید در خانه ی خود احساس خفگی ایجاد کنید.

همچنین می‌خواهید خانه ی خود را با وسایل کاربردی و تزئینی پر کنید، امادر طراحی دکوراسیون خانه های کوچک توجه به استفاده حداکثری از فضای موجود از اهمیت بالایی برخوردار است. در خانه های کوچک هیچ توجیه قابل قبولی برای به وجود آمدن پرتی نیست. چرا که این بهم ریختگی دقیقا آرامش و آسایش شما را می‌گیرد و تاثیر منفی روی ساکنان خانه بوجود می‌آورد.

نکات مهم دکوراسیون منازل کوچک

برای داشتن دکوراسیون منازل کوچک لازم است که نکاتی را رعایت کنید که ما در زیر مهم‌ترین آن‌ها را برای شما خواهیم گفت.

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی منازل کوچک

انعکاسی که آینه ایجاد می‌کند موجب می‌شود خانه بزرگتر به نظر برسد. علاوه بر این، آینه تاثیر بسیاری در نورپردازی منزل نیز دارد. بنابراین برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک تا می‌توانید از آینه استفاده کنید. مثلا یک آینه بزرگ در راهروی ورودی به دیوار بزنید یا از آینه‌های کوچک طرح‌دار به عنوان دکوری استفاده کنید یا یک دیوار را با آینه تراش تزیین کنید. نقش آینه‌ها این است که می‌توانند کمک کنند تا با بازتاب نور در فضا از چند برابر آن استفاده نمایید. آینه‌ها همچنین می‌توانند به بزرگ تر شدن فضا کمک کنند و فضا را بازتر جلوه دهند.

اگر در فضای خود امکان نصب کردن یک آینه بزرگ روی دیوار را دارید، حتما این کار انجام دهید. اگر دیواری خالی برای نصب آینه بزرگ ندارید، می‌توانید آینه‌ها را بر روی درب کمد دیواری، و یا اینکه اندازه‌های کوچک تر آن را با اشکال زیبا تنها در بخش‌هایی از خانه نصب کنید.

پرده را بالاتر نصب کنید!

یکی از مهم‌ترین رازها و نکات دکوراسیون خانه کوچک این است که هرچه پرده را به سقف نزدیک‌تر بزنید، سقف خانه بلندتر به نظر می‌رسد. این نکته مهم را هنگام خرید پرده اتاق پذیرایی و یا نصب پرده در نظر داشته باشید. چرا که بزرگتر نشان دادن اتاق پذیرایی که جای پرترددتری نسبت به سایر نقاط خانه است، بسیار پراهمیت است.

نورپردازی از نکات دکوراسیون داخلی منزل کوچک

نورپردازی یکی از نکات مهم و اصلی بزرگنمایی فضاهای کوچک می‌باشد، زیرا فضاهای تاریک و کم نور کوچک تر از فضاهایی که پر نور هستند، دیده می‌شود. فضاهای کوچک اغلب به دلیل داشتن پنجره‌های کوچک ممکن است احساس تاریکی ایجاد کنند. با اضافه کردن منابع نور فراوان در هر اتاق، از آشپزخانه تا اتاق خواب، کمبود نور طبیعی را جبران کنید.

روش های متفاوتی برای ایجاد نورپردازی ایده آل در مکان های مختلف وجود دارد. در اتاق پذیرایی، لوسترها و نورهای مخفی در سقف و دیوارها نقش مهمی در نورپردازی ایفا می‌کنند. نورپردازی دکوراسیون داخلی علاوه بر بخشیدن زیبایی به دکوراسیون منزل به حفظ شادابی میان شما و اطرافیانتان نیز کمک خواهد کرد.

 تقارن در دکوراسیون داخلی

در خانه هایی با متراژ کوچک، فقط تعداد معدودی وسیله و المان وجود دارد که می‌توانید در یک فضا قرار دهید و از آن استفاده کنید و لذت ببرید. بنابراین برای دکوراسیون خانه های کوچک قبل از خرید هر چیز و یا استفاده از هرکدام از وسایل مطمئن شوید که همه آن‌ها با هم تناسب دارند. با یک پالت رنگی محدود، سبک، همراه با هارمونی و هماهنگ خانه کوچک خود را چیدمان کنید.

یکی از نکات در راستای دکوراسیون منزل کوچک، قرینه سازی است. برای این کار، کافی است وسایل هم‌شکل را روبه‌روی هم قرار دهید. به‌عنوان مثال، در یک اتاق پذیرایی که دو مبل بزرگ وجود دارد، هر دو را روبه‌روی هم قرار دهید. این قرینه شدن، انعکاس هماهنگی در فضا پخش می‌کند که موجب بزرگتر به نظر رسیدن خانه نیز می‌شود. علاوه بر این، تقارن نظمی در اتاق ایجاد می‌کند که تماشای آن ذهن را آرام خواهد کرد.

استفاده از وسایل رنگی در دکوراسیون داخلی منزل کوچک

در طراحی دکوراسون داخلی خانه های کوچک از این که بخواهید از وسایل رنگی و طرح‌های متنوع استفاده کنید، نترسید. کوسن‌های رنگی روی مبل بگذارید یا روتختی اتاق خواب را طرحی رنگارنگ انتخاب کنید. رنگ‌های شاد و جذاب می‌توانند یک خانه کوچک و گرفته را شاداب و سرزنده نماید. یک ایده عجیب اما خلاقانه این است که سقف اتاق را رنگی متفاوت از دیوارها بزنید. فراموش نکنید که هر چه رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون یک خانه کوچک روشن‌تر باشد، فضا بزرگتر جلوه می‌کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *