دکوراسیون مبلمان راحتی

دکوراسیون مبلمان راحتی منزل شما

دکوراسیون مبلمان راحتی در هر پذیرایی مهم ترین مسئله و چیدمان است. در کنار زیبایی و شیک بودن مبلمان راحتی، کاربردی بودن این لوازم نیز ضروری است.

در چیدمان به برخی مسائل دقت کنید

 •  تعادل
  یک اتاق شلوغ و پر از میز و صندلی و مبل که در در اتاق فشرده شده اند حس عدم تعادل را ایجاد می کند. برای فهمیدن تعادل در طرحتان، مرکز اتاق را درنظر بگیرید و از آن را به عنوان نقطه شروع قرار دهید. اتاقی متعادل است که در هر دو سمت مرکز آن مبله شده باشد.
 • تقارن
  در صورتی که بتوانید نسبت به مرکز اتاق تقارن ایجاد کنید، هماهنگی و هارمونی ایجاد شده به زیبایی دکوراسیون شما کمک خواهد کرد. ایجاد تقارن خیلی سخت نیست مثلا شما می توانید در هر سمت اتاق یک مبل تک نفره قرار داده که فاصله یکسانی از مرکز دارند و وسط میز سرویس مبل خود را در مرکز اتاق جایگذاری کنید.
 • رفت و آمد
  شما هرگز نباید طوری باشد که مانعی برای رفت و آمد بین اتاق ها یا فضاهای خانه ایجاد کند. طوری مبلمان خود را چیدمان کنید که وسایلی که روزانه با آنها سروکار دارید در محل هایی قرار بگیرند که دسترسی به
  آنها راحت باشد. پس مسیری که برای وارد شدن و خارج شدن از فضاهای خانه لازم است را درنظر بگیرید و با طرح های خود مقایسه کنید.

دکوراسیون مبلمان راحتی منزل شما - وبسایت رابو

راحتی در دکوراسیون مبلمان راحتی

مبلمان دکوراسیون در هر خانه ای بیانگر شیوه و سبک مورد علاقه شماست که مانند روحی در جریان خانه مشاهده می شود. اگر نمی توانید به راحتی روی صندلی میز تحریر بنشینید به خاطر اینکه زیاد به دیوار نزدیک است یا اینکه علیرغم علاقه تان موقع تلویزیون دیدن نمی توانید روی راحتی دراز بکشید، بدانید که طرح چیدمان مبلمانی که تهیه کرده اید اشکال دارد.

دکوراسیون مبلمان راحتی منزل شما - وبسایت رابو

نکات پایانی

 • فضای کافی برای راه رفتن اطراف مبلمان وجود داشته باشد.
 •  درها به آسانی باز شود بدون اینکه به مبلمان گیر کنند.
 •  فضای کافی برای باز کردن کشوهای دراور و درب کمد ها وجود داشته باشد.
 •  مطمئن شوید که فضای کافی برای بیرون آوردن صندلی ها، نشستن و برگرداند آنها به حالت اول وجود دارد.
 •  وسایلی که از جنس چرم هستند خیلی نزدیک به رادیاتورهای شوفاژ قرار نگیرند.

منبع : وینر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *