راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

نکته هایی برای طراحی و چیدمان زیرزمین

خیلی از مواقع از زیر زمین به عنوان انباری استفاده می شود و اغلب نامرتب چیده می شود. اگر زیر زمین بزرگی دارید می توانید از آن چند استفاده کنید. اگر ندارید، می توانید آن را به فضایی دلباز تبدیل کنید که حتی برای رفتن داخل زیر زمین تمایل داشته باشید. نامرتبی می تواند انرژی منفی برای شما داشته باشد.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین:

بسیاری از افراد از زیر زمین به عنوان یک انباری استفاده می کنند. اما اگر انباری دارید می توانید آن را به یک مکانی دنج تبدیل کنید. شما می توانید آنجا را به فضایی زیبا و دلباز تبدیل کنید. در ادامه این مقاله بیتوته شما را با نکاتی برای طراحی و چیدمان زیرزمین آشنا می کنیم.

برای طراحی و چیدمان زیرزمین به مکانی زیبا و دلباز برای نشستن و حتی انباری، باید دیوارها و سقف آن را به رنگ روشن کنید. این کار نه تنها فضا را بزرگ نشان می دهد بلکه باعث روشن شدن آن فضا می شود.

چند قسمت یا بخشی را در چیدمان زیرزمین خود انتخاب کنید، تا کنتراست تیره تری داشته باشد. به عنوان مثال، یک کمد بزرگ یا یک میز. این امر باعث می شود مناطقی که تیره نیستند، روشن تر به نظر برسند و عمق کل فضا را فراهم کنند.

اگر وسایل زیادی داخل زیر زمین دارید. حتما آن را مرتب کنید و داخل قفسه های یکدست بچینید. همیشه هر ابزار و وسیله ای را در جای مناسب و وسایل مربوط به هم را در کنار هم قرار بدهید. تا هنگام برداشتن و استفاده از آن ها، بتوانید آن ها را راحت پیدا کنید.

حتی قسمتی را برای مواد غذایی قرار بدهید. به عنوان مثال از قفسه های باریک برای نگهداری انواع ترشی، رب گوجه فرنگی و خشکبار و … استفاده کنید.اغلب سقف زیر زمین ها، کوتاه هستند. بنابراین از چراغ های آویزان برای آن ها استفاده نکنید. از لامپ هایی که داخل سقف هستند و یا روی دیوار یا میز قرار می گیرند، استفاده کنید. این کار باعث پخش شدن نور در همه ی قسمت های زیر زمین می شود.

استفاده از آینه در زیر زمین. استفاده از آینه روی دیوارهای، باعث می شود، روشنایی زیرزمین شما چند برابر شود.

برای کف زیر زمین سعی کنید از سرامیک ها و یا سنگ های براق و روشن استفاده کنید. این کار بازتاب نور را بیشتر می کند و باعث می شود زیرزمین شما بزرگتر به نظر برسد.

اگر زیر زمین شما، بزرگ بود و تمایل داشتید می توانید داخل آن مبلمان یا کاناپه ای را قرار بدهید و برای استراحت و یا مطالعه از آن استفاده کنید.

حتی می توانید، از زیر زمین به عنوان اتاق کار استفاده کنید. به این صورت که یک میز و صندلی در قسمتی از آن قرار بدهید و برای انجام کارهای اداری خود به آن جا بروید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *