روش ساده برای تعویض روکش مبل در خانه توسط خودتان – بخش دوم

روش ساده برای تعویض روکش مبل در خانه توسط خودتان

کدام نوع پارچه را برای رویه مبل انتخاب کنیم؟

بیشتر پارچه های چرمی موجود در بازار از جنس فوم یا چرم مصنوعی هستند و اغلب چرم طبیعی نیستند. چرم طبیعی به این علت که قیمت بالایی دارند ، برای عموم قابل دسترس نیست و مشتری خاص خود را دارد . برای انتخاب چرم مصنوعی باید مرغوب ترین آن را که با گذشت زمان پوسته و رنگ پریده نمی شود را انتخاب نمایید .

چنانچه در دنیای مد نمناک عنوان شده است بهتر است بدانید که پارچه های زیادی در بازار وجود دارند که بهترین نوع آن پارچه هایی هستند که لکه دار نمی شوند و در صورت کثیف شدن یا میتوانید به راحتی لک را از روی آنها تمیز نمایید. پس دقت کنید پارچه مبل راحتی که جنس مرغوب و کیفیت بالایی را دارد ، خریداری نمایید.

انتخاب رنگ پارچه با توجه به شرایط زندگی

اگر دارای فرزند کوچکی هستید و یا منزلتان پر رفت و آمد است و احتمال کثیف شدن مکرر روکش مبلتان وجود دارد ، برای روکش مبل خود رنگ های چرک تاب انتخاب کنید. بدین معنی که هر رنگی را که انتخاب نموده اید کمی چرک تاب تر یا پر مایه تر از آن را در نظر بگیرید تا در صورت کثیف شدن پارچه مبل لکه ها بر روی آن نمایان نباشد.

انتخاب طرح و نقش مناسب با دکور

اگر می خواهید دکوراسیون منزلتان چشمگیرتر به نظر برسد بهتر است برای روکش مبلتان یک طرح و نقش مناسب با دکوراسیون در نظر بگیرید مثلا اگرفضای شما شلوغ است یک طرح خلوت و کم رنگ انتخاب کنید و برای فضاهای بزرگ و خلوت از طرح های شلوغ و پر رنگ استفاده کنید . اگر فضای شما شلوغ است و پارچه هایی با طرح های شلوغ را می پسندید می توانید برای مبل از پارچه ساده و برای کوسن ها از پارچه های نقش و نگاردار استفاده کنید .

رویه دوزی مبل

اگر در خیاطی ماهرید خودتان می توانید برای مبل هایتان رویه بدوزید اما اگر در این کار تبحر کافی ندارید این کار را به یک رویه دوز ماهر بسپارید. الگوی رویه مبل و روکش قدیمی آن را برای دوختن رویه جدید در اختیار رویه دوز قرار دهید و عکسی از مبلمانتان را را به رویه دوز نشان داده تا بتواند بر کار خود تسلط بیشتری یابد.

این مرحله اهمیت فراوانی دارد

در آخر زمان این می رسد که به رویه کوبی بپردازید . رویه کوبی ممکن است برایتان ساده به نظر برسد اما بسیار پراهمیت است. ازنکات قابل توجه هنگام رویه کوبی ، میزان کشیدگی پارچه بر روی سطح مبل است.

اگر پارچه بر روی مبل بسیار کشیده شود ، سریع پاره می شود و اگر پارچه بر روی مبل کشیدگی کمی داشته باشد چروک و شل خواهد شد. یک رویه کوب ماهر در قسمت های مختلف مبل ، گوشه ها را صاف و بدون چروک در آورد.

استفاده از ژلاتین در دوخت پیراهن مبل

دوخت پیراهن مبل به 3 صورت پارچه ای، ژلاتینی و پارچه ای-ژلاتینی انجام می شود . نوع پارچه ای ها قابل شست شو و مقاوم هستند اما پیراهن مبل ژلاتینی با اینکه از نمونه پارچه ای گران تر است اما معایب زیادی مانند احتمال زیاد پاره شدن ژلاتین ، کوتاه بودن عمراین روکش ها ، تعریق در گرما و حتی سرما دارد . بیشتر کسانی که پیراهن مبل ژلاتینی را انتخاب می کنند تمایل دارند طرح مبلشان مشخص شود .

برای سفارش انواع پیراهن مبل ابتدا باید با محل مورد نظر تماس بگیرید، سپس کارشناس با کاتالوگی از انواع پارچه و مدل دوخت برای دیدن سرویس مورد نظر شما به منزل می آید و پس از انتخاب طرح موردنظرتان روکش مبل را برای شما آماده می کند. می توانید از پیراهن مبل و یا رویه های زیپ دار قابل شست و شو استفاده کنید .

کاور مناسب

برای انتخاب کاور مناسب برای هر مبل بهتر است به نوع مبلمان، جنس پارچه رو مبلی و سلیقه هر فرد توجه شود . در دوخت کاور مبل استیل و پیراهن مبل معمولی از کاور مبل پارچه ای و یا کاور مبل ژلاتینی استفاده نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *