طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی خاص، سه سبک پر طرفدار در دکوراسیون منزل!

طراحی داخلی خاص، سه سبک پر طرفدار در دکوراسیون منزل!

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منزل اهمیت زیادی بین افراد پیدا کرده است. سبک‌های مختلفی برای طراحی داخلی وجود دارد که افراد بر اساس سلیقه خود از آنها برای چیدمان خانه استفاده می‌کنند. انتخاب هر یک از سبک‌های طراحی داخلی به سلیقه افراد و سبک وسایل، اکسسوری‌های خانه و مبلمان دارد. ممکن است شما هم به دنبال تغییر دکوراسیون و یا طراحی داخلی خانه جدید خود باشید؛ در این مطلب درمورد سه سبک خاص در طراحی داخلی یعنی؛ بوهمیان، روستیک و صنعتی صحبت کنیم پس با چیدانه همراه باشید و این مطلب را تا آخر بخوانید.

دکوراسیون به سبک بوهمیان

ریشه کلمه بوهمیان از کلمه فرانسوی La Boehme به معنی کولی آمده است. بوهم سرزمینی است که در جمهوری چک قرار دارد و روزگاری محل زندگی کولی‌ها بوده است. از آنجا که کولی‌ها همیشه در سفر هستند اغلب با خود نشانه‌ها و وسایل مختلفی از نقاط مختلف جهان دارند و به همین دلیل در سبک دکوراسیون بوهمیان از الگوهای متنوع و مختلفی در منزل استفاده می‌شود.
طراحی داخلی خاص، سه سبک پر طرفدار در دکوراسیون منزل!

اصول کلی سبک بوهمیان

۱.استفاده از طرح و نقش و الگوهای متنوع: در این سبک می‌توانید به راحتی وسایل با الگوهای مختلف را در کنار هم استفاده کنید. مثلا فرشی که طرح هندسی دارد را می توانید با مبلمانی با طرح سنتی به کار برد. به طور کلی استفاده از طرح و نقش در سبک بوهمیان جایگاه خاصی دارد.

۲.خلاقیت در استفاده از وسایل: خلاقیت در این نوع سبک، یعنی خودتان چیدمان منزل را تعریف کنید و از هر وسیله دکوری و کاربردی که به نظرتان جذاب می‌آید استفاده کنید.

۳.استفاده از رنگ‌های گرم و شاد: دکوراسیون به سبک بوهو گرم و دعوت‌کننده است در نتیجه با استفاده از رنگ‌های گرم می‌توانید احساس راحتی را برای افراد ایجاد کنید. محدودیتی برای استفاده از رنگ‌های شاد و گرم در این دکوراسیون خوش آب‌ورنگ ندارد.

۴.نورپردازی در سبک بوهمیان: در سبک بوهمیان از نور ملایم و کم، برای ایجاد حس آرامش و دنج بودن بیشتر استفاده می‌شود. استفاده از روشنایی‌های غیرمستقیم و شمع گزینه خوبی برای روشنایی ملایم است. استفاده از نورهای گرم در این سبک متداول است. می‌توانید در انتخاب لوستر و لامپ آزادانه عمل کنید.
طراحی داخلی خاص، سه سبک پر طرفدار در دکوراسیون منزل!

5.صندلی عثمانی: یکی از وسایلی است که برای به نمایش گذاشتن عناصر دیگر کشورهای جهان می‌توانید استفاده کنید.

6.به کاربردن فرش طرح و نقش‌دار: سبک بوهمیان دارای تم‌های طرح و نقش‌دار می‌باشد. یکی از ایده‌ها برای اضافه کردن طرح و نقش به فضای خانه استفاده از فرش ایرانی است. گلیم‌ها، گبه‌ها و قالیچه‌های طرح‌دار می‌توانند به کمکتان بیایند. همچنین با استفاده از فرش فضای خانه گرم و دعوت‌کننده جلوه می‌کند.

7.استفاده از گیاهان: برای ایجاد دکوراسیونی با سبک بوهمیان استفاده از گیاهان در خانه را فراموش نکنید. می‌توانید یک بخش از خانه را برای گذاشتن گل و گیاه در نظر بگیرید. می‌توانید از گیاهانی مانند؛ سرخس بوستون و فیلودندرون استفاده کنید.

منبع: چیدانه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *