مبل پارچه‌ای

مبل پارچه‌ای بخریم یا مبل چرم؟

مبل پارچه‌ای بخریم یا مبل چرم؟ - وبسایت رابو

هنگام خرید یک مبلمان جدید، یکی از تصمیماتی که از ذهن می گذرد، این است که خرید مبل پارچه‌ای بهتر است یا مبل چرم؟ این تصمیم ممکن است برای شما سخت باشد پس بهتر است که با مزایا و معایب هر کدام از این مبلمان آشنا شوید تا انتخابی مناسب داشته باشید.

مزایای استفاده از مبل پارچه‌ای راحتی

مبل پارچه‌ای بسته به جنس پارچه به کار رفته در آن ها و بالشتک ها و فریم اصلی مبلمان می تواند متنوع باشند و میزان راحتی را افزایش یا کاهش دهند. در حالت کلی مبل های پارچه ای راحت تر از مبل های چرمی هستند زیرا دارای ماهیتی نرم تر و منعطف تر هستند. از سوی دیگر مبلمان چرمی در تابستان گرم و چسبنده و  در زمستان سرد می شوند و این احساس خوشایندی در کاربران ایجاد نمی کند.

 • مراقبت و نگهداری

  میزان ساییدگی در مبل پارچه‌ای  اغلب به ضخامت، جنس و کیفیت پارچه بستگی دارد. در پارچه های با کیفیت بالاتر، میزان ساییدگی در گذر زمان کمتر است در واقع تمیز کردن لک از روی مبلمان چرمی آسان تر از پارچه است البته امروزه پارچه هایی با کیفیت بالا و مقاوم  به لکه و دارای قابلیت آسان برای پاک شدن آسانتر در بازار موجود است که برای کاربرانی که مبلمان پارچه ای را ترجیح می دهند می تواند گزینه مورد قبولی باشد.

 • مقاومت

  مقاومت مبل‌های پارچه‌ای بستگی به جنس پارچه استفاده شده در مبلمان دارد. در برخی از مبلمان پارچه‌ای از نوعی روکش مقاوم در برابر لکه استفاده می‌شود که در این صورت به راحتی می‌توان لکه‌های بوجود آمده روی مبلمان را پاک کرد. از طرفی روی مبلمان پارچه‌ای همانند مبل‌های چرمی خراش نمی‌افتد و مبل‌های پارچه‌ای از این نظر نسبت به مبل‌های چرمی بهتر هستند.
  همچنین در صورت انتخاب مبل چرمی، بایستی با مشکل پوسته پوسته شدن آن نیز دست و پنجه نرم کنید برای مثال در منازلی که حیوان خانگی وجود دارد مبلمان پارچه ای گزینه بهتری محسوب می شوند.

 • تنوع رنگ ها و الگو ها

  چرم می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد، اما پارچه ها دارای رنگ و طرح های نامحدودی هستند، بنابراین شانس بیشتری برای مطابقت با دکوراسیون موجود را برای کاربر ایجاد می کنند.

 • بودجه

  اگرچه پارچه ی با کیفیت هزینه زیادی نیاز دارد اما همان مبل با جنس چرم گرانتر از مبل پارچه ای خواهد بود و متریالی لوکس تر محسوب می شود.

مبلمان

مزایای استفاده از رومبلی های چرمی

 

 • ضد حساسیت

  افرادی که مبتلا به آلرژی از انواع مختلف هستند به دلیل جذب مواد و آلودگی های مختلف حساسیت بیشتری نسبت به پارچه دارند و انتخاب مبلمان چرمی می تواند گزینه مناسب تری برایشان باشد.

 • ظاهر

   مبلمان چرمی ظرافت خاصی به دکوراسیون بخشیده و چه از نوع چرم مصنوعی و یا طبیعی سبکی  معاصر یا مدرن را با ظاهری شیک و لوکس تربه فضا می بخشد.

 • مراقبت و نگهداری

  از مزیت های اصلی مبلمان چرمی قابلیت پاک شدن آسان است که به دلیل سطح صاف و صیقلی آلودگی ها را جذب نکرده و حتی با ریختن مایعات روی آن به راحتی مثل قبل پاک می شود البته نیاز به نظافت روزانه برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار روی خود را دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *