نور مناسب

نور مناسب منزلت را سریع ولی هوشمندانه انتخاب کن

نور مناسب منزلت را سریع ولی هوشمندانه انتخاب کن - وبسایت رابو

انتخاب لوستر مناسب

هر خانه ای با توجه به نوع دکوراسیونی که برای آن محیط انتخاب شده است و گنجایش و متراژ محیط و هم چنین وسایلی که برای آن محیط انتخاب شده است به نوع خاصی از لوستر احتیاج دارد و میزان نور و  انتخاب نوع نور ، دریافتی متفاوتی نیز به طبع برایش باید در نظر گرفت .

همان طور که می دانید ، نور یکی از مهم ترین فاکتور ها در دیزاین و زیبا تر به نظر رسیدن محیط می باشد .معمولا در فضای خانه ها از لوستر های کلاسیک و لامپ های ال ای دی و یا دیوار کوب ها به عنوان منبع نور کمکی استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم باهم راه های انتخاب لوستر مناسب منزل را با هم بررسی کنیم . 

انتخاب درست و هوشمندانه ی نور در زیبا به نظر رسیدن  محیط و مهارت های معماری به کار رفته در آن محیط بسیار حایز اهمیت می باشد . با انتخاب نور نادرست می توانید یک محیط زیبا را به زشت ترین محیط تبدیل کنید دقیقا مثل این می ماند که یک نقاش یک طرح اولیه ی زیبا را با رنگ آمیزی اشتباه به یک کار زشت تبدیل کند . 

همچنین می توان برای ایجاد فضایی رویایی با استفاده از یک آباژور در گوشه ای  از منزل ، لایه های نوری ایجاد کرد.

نکته مهم دیگری که به هنگام خرید لوستر باید به آن توجه کنید این است که ابتدا هدف خود را را از خریدن لوستر مشخص کنید اگر هدف شما از خریدن لوستر تنها کاربرد زیبایی بخشی آن به محیط است بهتر است به سراغ لوستر هایی بروید که زیبایی ظاهری بیشتری دارند و یا نه شما به یک لوستر برای روشنی بخشی به محیط احتیاج دارید که در این صورت باید در خرید لوستر مورد نظر خود به طراحی لوستر ،نحوی قرار گیری شلعه و تعداد ،ارتفاع لوستر و … توجه کنید .

نور مناسب منزلت را سریع ولی هوشمندانه انتخاب کن - وبسایت رابو

لوسترت را متناسب با سبک منزلت انتخاب کن 

در اکثر خانه های ایرانی ها دو سبک دکوراسیون بیشتر از بقه ی سبک ها رایج است . سبک کلاسیک و سبک مدرن و ساده .اگر بخواهیم یک توضیح اجمالی در باره ی این دو سبک بدهیم باید گفت که سبک کلاسیک  در واقع سبکی است که در آن از مبلمان های سلطنتی یا کلاسیک و رنگ ها یی که درخشان هستند و نگاه  ها را به سمت خود جلب می کنند مانند رنگ طلایی در این سبک استفاده می شود . لوستر مناسب این سبک لوسترهای آویزی و بزرگ به همراه کریستال های درخشان و خوش تراش می باشد البته به متراژ منزل خود برای انتخاب این سبک توجه کنید چرا استفاده از این سبک در یک فضای کوچک نه تنها فضا را زیبا نمی کند بلکه به علت استفاده از رنگ های طلایی و قهوه ای و.. که رنگ های رایج در دکور کردن این سبک است فضا را خفه و کوچک تر نیز نشان می دهد . 

بهتر است برای این سبک به سراغ لوستر های مدرن و اسپورت بروید که اکثر این لوستر ها از جنس فلز و چوب می باشند . 

اگر لوستر انتخابی شما با سبک و رنگ های به کار رفته در منزل در تناسب نباشد نه تنها به فضا زیبایی نمی بخشد بلکه مثل یک وصله ی ناجور همه توجه ها را به سمت خود جلب می کند و باعث می شود هیچ یک از تلاش های شما برای دیزاین فضا به چشم نیاید . 

منزل یا بهتراست بگوییم فضای خانه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است بهتر است برای هر فضا لوستر متناسب آن فضا را انتخاب کنید برا مثال نمی توان از همان لوستری که برای فضای پذیرایی استفاده کرده اید از همان طرح و سبک و رنگ برای اتاق خواب ها و آشپزخانه نیز استفاده کنید . معمولا ممکن است فضای پذیرایی شما به یش از یک لوستر احتیاج داشته باشد در این صورت حتما به این نکته توجه کنید که لوستر انتخابی شما باید در یک سایز ، طرح و رنگ باشد . بسیار دیده شده است برای یک سالن که به دو لوستر ویا بیشتر احتیاج داشته یک لوستر بزرگ و یک لوستر کوچک تر از سایز لوستر اولیه انتخاب شده است. این کار بسیار اشتباه است باید یا دو لوستر کوچک انتخاب کنید و یا دو لوستر بزرگ که انتخاب سایز لوستر به فضای منزل شما بستگی دارد.

در آخر باید گفت که بهتراست لوستری برای منزل خود انتخاب کنید که با سبک و اندازه و سلیقه ی همه ی اعضای خانواده در تناسب باشد و از همه مهم تر بهتر است از فروشگاهی خرید خود را انجام دهید که گارانتی معتبری داشته باشد و به شما خدمات پس از فروش متناسب کالای خریداری شده ی شما ارایه دهد . ما به شما فروشگاه اینترنتی دکورشاپ را پیشنهاد می کنیم چرا که همه ی محصولات این فروشگاه اینترنتی دارای ضمانت یک ساله می باشد و محصول خریداری شما با ارسالی رایگان برای شما ارسال می شود و همگی محصولات امکان عودت دارند . 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *