نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک تان باید به یک سری نکات توجه کنیم. شاید بعضی وسایل و انتخاب های شما اصلا مناسب اتاق کودک تان نباشد. در ادامه شما را با تعدادی از این نکات آشنا می کنیم.

انتخاب کاغذ دیواری استاندارد

بسیاری از رنگ های جدید و پرطرفدار انتخاب مناسبی برای اتاق کودک نیست؛ حتی اگر می ‌خواهید اتاق را کاغذدیواری کنید، در انتخاب نوع آن دقت کنید؛ زیرا کاغذ‌ دیواری هایی در بازار وجود دارد که استاندارد نیست و گرده های ‌ریزی در فضا پخش می کند که برای ریه ی فرزند شما مضر است. همچنین زمان خرید به قابل شستشو و ضد حساسیت بودن رنگ آن ها توجه کنید.

رنگ های آرامش بخش اتاق کودک

برای دیوارها رنگ های ملایم انتخاب کنید؛ زیرا بعضی از رنگ ‌ها برای اتاق یک نوزاد یا حتی نوجوان مناسب نیست. رنگ هایی مانند لیمویی، سبز ملایم و آبی هم برای مادر و هم برای کودک آرامش ‌بخش است.

بهتر است از رنگ و کاغذهای طرح بچه گانه استفاده نکنید زیرا بچه ها از این طرح و رنگ ها زود خسته می شوند و باید آن ها را زودتر تعویض کنید.

بهتر است روی یکی از دیوارهای اتاق کودکتان فومی قرار بدهید تا کودک شما به راحتی نقاشی هایش را روی آن بچسباند و از دیدن آن ها لذت ببرد.

سعی کنید اتاق کودک تان را زیاد شلوغ نکنید زیرا باعث آشفتگی اتاق می شود از وسایلی استفاده کنید که کشو داشته باشد تا با قرار دادن وسایل داخل آن ها اتاق کودکتان مرتب تر و خلوت تر شود.

اتاق کودکان باید نورگیر طبیعی داشته باشند. اتاق های تاریک را برای کودکانتان انتخاب نکنید.

از پرده هایی با رنگ روشن و با الیاف طبیعی استفاده کنید.

کودکان برای نقاشی کشیدن، انجام تکالیف و … به نوری مناسب احتیاج دارند. همچنین پنجره اتاق کودک باید توری داشته باشد تا از ورود حشرات جلوگیری کند.

انتخاب تخت براساس قد، وزن و جثه

بهتر است فاصله تخت از سطح زمین نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد. یک تخت استاندارد با طرحی ساده همیشه قابل استفاده است و هیچ ‌وقت هم از مد نمی ‌افتد! اگر قصد دارید تختی انتخاب کنید که کودکتان چند سال از آن استفاده کند، در انتخاب خود دقت بیشتری کنید.

بهتر است تختی برای کودکانتان‌ انتخاب کنید که زیر آن فضای خالی یا کشویی وجود داشته باشد. تختی از جنس چوب، یا  MDF انتخاب مناسبی است. تخت ‌های فرفوژه برای کودکان مناسب نیست و برای بزرگسالان هم تختی که لبه های تیزی دارد، انتخاب نکنند.

از تشک تخت های مناسب استفاده کنید بهتر است از تشک هایی که خیلی سفت یا خیلی نرم هستند استفاده نکنید سفتی تشک باید در حدی باشد که بعد از خوابیدن روی آن به حالت فرم بدنتان دربیاید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *