نکاتی برای مرتب کردن کمد لباس

نکاتی برای مرتب کردن کمد لباس

نکاتی برای مرتب کردن کمد لباس

اگر کمد شما هم به هم ریخته و نامرتب است پس از یک جست و جوی طولانی برای پیدا کردن لنگه جوراب مورد علاقه تان احتمال اینکه دست از تلاش بردارید و به خرید جوراب دیگری فکر کنید کم نیست. اما این مشکل بزرگ راه حل ساده‌ ای دارد و با کمی دقت و حوصله با خوشایندترین حالت ممکن حل می‌ شود. کافی‌ است در میان درگیری های روزمره خود کمی وقت بگذارید و با استفاده از این ۱۰ تکنیک مرتب کردن کمد لباس که در ادامه همین مطلب به شرح آنها می‌ پردازیم لباس‌ هایتان را مرتب کنید.

کمدتان را خالی کنید

تمام کمد‌ها را خالی کنید اگر نیاز به رنگ زدن دارد دست به‌ کار شوید و رنگ کمد خود را تغییر دهید در غیر این صورت با یک گردگیری ساده کارتان راه می‌ افتد. خالی کردن فضای کمد و کشو به شما این امکان را می‌ دهد که گنجایش کامل کمد خود را بدانید و بر اساس آن برای قرار دادن لباس‌ ها برنامه‌ ریزی کنید.

به کمد لباس محدود نشوید

اگر فضای کافی برای قرار دادن لباس‌ های خود ندارید پس جای جدیدی برای آنها خلق کنید. می‌ توانید از فضاهای دیگر خانه که امکان استفاده از آن را دارید بهره ببرید. برای مثال می‌ توانید برخی از لباس‌ ها را در زیرزمین خانه ذخیره کنید و یا در قسمت خالی دیوار اتاق خود با قرار دادن چند قفسه جایی برای کیف و کفش‌ های فانتزی ایجاد کنید.

داخل کمد و کشو‌ها را تغییر دهید

بعد از تمیز کردن کمد می‌ توانید با کمی خلاقیت فضاهای جدیدی در کمد خود ایجاد کنید. یکی از کارها اضافه کردن رگال لباس درون کمد است. با این کار می‌ توانید برای لباس‌ های مهمانی خود جای بیشتری ایجاد کنید. قرار دادن سبد در کف کمد نیز می‌ تواند راه حل خوبی برای مرتب کردن کیف‌ ها باشد. از قسمت‌ های کناری داخل کمد می‌ توانید با استفاده از کمی میخ و تخته و یا باکس‌ های کوچک برای کفش‌ های خود نیز جا باز کنید. همینطور می‌ توانید داخل کشوها را تقسیم بندی کنید. این کار برای دسترسی بهتر به جوراب و لباس‌ های زیر کمک زیادی می‌ کند.

چه لباسی را کجا قرار دهیم؟

بهترین جا برای قرار دادن لباس‌ هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌ گیرند قفسه‌ ها و قسمت‌ هایی است که دسترسی به آنها آسان است و راحت می‌ شود لباس مورد نیاز را در آن پیدا کرد. همینطور برای لباس‌ های کم‌ کاربرد قفسه‌ های بالای کمد جای مناسبی است.

لباس‌ های زمستانی را جمع کنید

با توجه به تغییر فصل و آب و هوا لباس‌ های حجیم زمستانی دیگر کاربرد چندانی ندارند. حجم زیاد لباس‌ های زمستانی بخش عمده‌ کمد لباس را پر می‌ کند. بنابراین بهترین کار برای خالی کردن فضای کمد حذف این لباس‌ هاست. به همین منظور لباس‌ هایی که دیگر قابل استفاده نیستند را به کلی از کمد بردارید و لباس‌ هایی که برای زمستان بعد نیاز دارید را در چمدان‌ های قدیمی ذخیره کنید. چنانچه چمدان را نیاز دارید جای نگرانی نیست می‌ توانید لباس‌ های اضافه را در یک جعبه یا سبد بگذارید و آنها را در قسمتی از کمد و یا زیر تخت انبار کنید.

لباس‌ های کم‌ کاربرد و پرکاربرد

نامرتب چیدن لباس‌ ها همیشه باعث می‌ شود برای پیدا کردن لباس مورد نیاز کل کمد و کشو را به هم بریزید. برای همین بهتر است لباس‌ ها را بر اساس میزان کاربردی که دارند بچینید. برای این کار لباس‌ های پرکاربرد خود را از لباس‌ هایی که کمتر استفاده می‌ کنید جدا کنید. لباس‌ های کم‌ کاربرد را در ردیف پایین کشو بچینید و لباس‌ های پرکاربرد را روی آنها قرار دهید.

رنگ‌ بندی لباس‌ ها را فراموش نکنید

به طیف رنگی لباس‌ هایتان توجه کنید. یکی از دلایل نامرتب بودن کمد و کشو قرار گرفتن نامنظم لباس‌ های رنگی در کنار هم است. کمد لباس هر چقدر هم مرتب و تمیز باشد بی ربط بودن رنگ لباس‌ ها در کنار هم کشو را نامرتب نشان می‌ دهد. بهترین کار برای حل این موضوع این است که لباس‌ ها را بر اساس رنگی که دارند در کمد و کشو قرار دهید. این کار جدا از زیباتر نشان دادن کمد لباس باعث می‌ شود با توجه به رنگی که دوست دارید بپوشید راحت‌ تر لباس مورد نظرتان را پیدا کنید.

کمربندها را آویزان نکنید

آویزان کردن کمربند روی گیره‌ لباس اصلا کار درستی نیست زیرا این‌ کار سبب می‌ شود با هر تکان کوچکی کمربند تاب بخورد و به دیوار و یا در آسیب بزند. به همین دلیل می‌ توانید یکی از کشو‌ها را خالی کرده و با استفاده از جعبه‌های کوچک آن را تقسیم بندی کنید و کمربندها را در کشو بچینید. علاوه بر این با این کار می‌ توانید جای مناسبی برای کراوات، پاپیون، عینک، ساعت مچی، دستبند و گیره‌ های کراوات ایجاد کنید و دیگر نگران گم شدن وسایل خود نباشید و با یک نگاه جزئی هر وسیله‌ ای که به آن نیاز دارید را از کشو بردارید. علاوه بر این برای نگهداری دستبند‌ و گردنبند یک رگال کوچک تهیه کنید تا بتوانید آنها را سالم نگه دارید. همچنین می‌ توانید با چسباندن تور درون یک قاب کوچک جای مناسبی برای گوشواره‌ های خود ایجاد کنید و جدا از استفاده‌ تزئینی آن از گم شدن گوشواره‌ هایتان جلوگیری نمایید.

روسری‌ ها را کجا بگذاریم؟

روسری‌ های خود را تا نزنید. این کار باعث چروک شدن روسری شما می‌ شود. با توجه به استفاده زیاد روسری باید آن را در جایی قرار داد که به راحتی در دسترس باشد. با تعبیه کردن چند رگال کوچک روی در کمد می‌ توانید روسری‌ ها را بدون تا زدن روی آن آویزان کنید و یا با تقسیم کردن کشو روسری‌ ها را لوله کنید و در قسمت‌هایی که ایجاد کرده‌اید قرار دهید.

از انواع گیره‌ های لباس استفاده کنید

سری به مراکز خرید بزنید گیره‌ های مخصوص آویزان کردن وسایل مختلف را تهیه کنید. گیره‌ های نگهدارنده شلوار، گیره‌ های مخصوص دامن و کیف و آویز‌های روسری و کلاه. استفاده از این گیره‌ ها در مرتب کردن کمد لباس تأثیر زیادی خواهد داشت. علاوه‌ بر این در سالم نگه داشتن کیف و کفش و لباس‌ های شما کمک خواهد کرد و فضای بیشتری را برای قرار دادن وسایل در اختیارتان قرار خواهد داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *