نکاتی برای چیدمان سالن مستطیل شکل

نکاتی برای چیدمان سالن مستطیل شکل

نکاتی برای چیدمان سالن مستطیل شکل

دکوراسیون و چیدمان اتاق های نشیمن مستطیل شکل

اغلب سالن های مستطیل شکل طولانی، دارای ورودی های متعدد، شومینه و پنجره هستند که می تواند برنامه ریزی برای چیدمان مبلمان را به یک کابوس تبدیل کند. برای چیدمان سالن های مستطیل شکل طولانی و باریک از استفاده ی تلویزیون بزرگ بپرهیزید.

چیدمان سالن های مستطیل شکل

ما در این پروژه از سالن به عنوان اتاق نشیمن آرامش بخش استفاده کرده ایم. می توانید از آن ها ایده بگیرید.

من در این مقاله

نکاتی برای چیدمان و دکوراسیون اتاق های نشیمن مستطیل شکل

1- تقسیم بندی ناحیه های مختلف:

 فضا را به مناطق مختلف تقسیم کنید – مناطق کوچکتری ایجاد کنید که برای گوشه های کوچک مطالعه، مناطق نوشیدنی یا فضاهای کاری مناسب است.

2- میزهای مبل:

اگر قصد دارید مبل را در مرکز اتاق قرار دهید، یک کنسول یا میز مبل باریک پشت آن قرار دهید تا فضای پشت مبل فراموش نشود. چراغ های رومیزی بلند، اما باریک را در اینجا روشن کنید تا ارتفاع طرح و همچنین نور ملایم تر و سطح پایین تر را اضافه کنید.

3- تغییر دکوراسیون فصلی:

اگر چیدمان مبلمان برایتان زیاد مهم نیست، چرا دو مدل چیدمان نداشته باشید – یکی برای تابستان و دیگری برای زمستان؟ مبلمان را در زمستان در اطراف شومینه متمرکز کنید، و تابستان به سمت فضای بیرون متمرکز کنید. مطمئن شوید که در هر صورت، دسترسی آسانی به بالکن، حیاط و دیگر فضاها دارید.

4- استفاده از وسایل جفت:

از داشتن دو میز قهوه خوری یا عسلی به جای یک میز بزرگ نترسید، آنها انعطاف پذیرتر خواهند بود و همچنین متناسب با شکل اتاق خواهند بود.

 چند طرح طراحی کرده ام، همه برای یک اتاق که راه های مختلفی را نشان می دهد که می توان از آن فضا استفاده کرد. به پایین پیمایش کنید تا نکات برتر ما را برای نحوه ایجاد چیدمانی که بیشترین استفاده را از فضای شما می کند، ببینید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *