چگونه با روش هایی ساده خانه ای شیک داشته باشیم؟

 

چگونه با روش هایی ساده خانه ای شیک داشته باشیم؟

مبلمان بیشترین سهم هر دکوراسیون را به خود اختصاص می دهد و از این رو قسمت زیادی از جلوه و احساس فضا متأثر از مبلمانی است که انتخاب می کنید.

مبلمان

مبلمان بیشترین سهم هر دکوراسیون را به خود اختصاص می دهد و از این رو قسمت زیادی از جلوه و احساس فضا متأثر از مبلمانی است که انتخاب می کنید. همیشه شیک و زیبا بودن یک عنصر به محیط پیرامون آن شکل و فضایی خاص منتقل می کند .  برای انتخاب، کمی بیشتر وقت بگذارید و از خریدهای عجولانه خودداری کنید.

نورپردازی
با بالا بردن سطح نورپردازی خانه خود به وسیله اقداماتی نه چندان سخت و هزینه بر، می توانید جلوه دکوراسیون خانه خود را هر چه جذاب تر و شیک تر کنید. برای این کار به خرید و استفاده از چراغ ها و تجهیزات نورپردازی گران قیمت نیازی نیست. با خرید و استفاده از یک چراغ زمینی یا رومیزی معمولی و هم چنین رشته های فیبر نوری که در فرو رفتگی دور تا دور سقف به صورت مخفی قرار می گیرند و نصب هالوژن هایی در بالای آثار هنری به سادگی می توانید نورپردازی دکوراسیون خانه خود را لایه بندی و غنی کنید و به دکوراسیون جلوه شیک تری بدهید.

گچبری های تاجی
نبود گچبری های تاجی که حدفاصل سقف و دیوار کار می شود باعث می شود دکوراسیون بسیار معمولی جلوه کند. با نصب گچبری های تاجی روی قسمت های فوقانی دیوار با صرف هزینه ای ناچیز می توانید جلوه دکوراسیون خانه خود را افزایش دهید و آن را شکیل تر کنید. بهتر است گچبری های پهن تری را انتخاب کنید؛ زیرا هر چه پهنای این گچبری های تاجی بیشتر باشد، جلوه آن باشکوه تر می شود.

دکوراسیون و پوشش پنجره
گزینه هایی که برای پوشش پنجره ها استفاده می شود چه از لحاظ سبک و ظاهر و چه از لحاظ قیمت بسیار متنوع و نامحدود است. اما مهم این است که با کمترین و مناسب ترین هزینه پوششی با بهترین کیفیت برگزینید. دلیلی ندارد برای پوشش پنجره در دکوراسیونی شیک از پرده های مجلل و چند لایه استفاده کنید. با انتخاب پارچه ای مرغوب و ساده و در نظر گرفتن لایه آستری برای پرده ها می توانید پوششی شیک برای پنجره های خودتان تهیه کنید. انتخاب پوششی مناسب برای پنجره با صرف هزینه ای ناچیز کار دشواری نیست فقط نیاز است کمی وقت صرف کنید و در نساجی ها به دنبال پارچه ای مناسب باشید. نصب میل پرده بالاتر از فضای پنجره و کاملاً زیر سقف جلوه ای شیک به پنجره شما می بخشد.

کوسن
کوسن عنصر دکوراتیو و زیبایی است که می تواند در تزیین جلوه کاناپه ها و مبل ها و در نهایت دکوراسیون فضا نقش مهمی داشته باشد و علاوه بر زیبایی، در راحتی فضا نیز تأثیر بگذارد. اما برای داشتن دکوراسیونی شیک استفاده از یک جفت کوسن بزرگ به جای تعداد زیادی کوسن کوچک به فضا جلوه ای شیک و مجلل می بخشد.

دستگیره ها و سخت افزارها
یکی از اقدامات مفیدی که می توانید با کمک آن به سرعت جلوه دکوراسیون خانه خود را ارتقا دهید این است که دستگیره های درها و کشوها را با گزینه ای شیک تر عوض کنید. هزینه ای که برای این کار صرف می شود در مقایسه با تأثیری که در جلوه دکوراسیون خانه شما خواهد گذاشت، بسیار ناچیز است.

منبع : فارست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *