دکوراسیون با افسردگی

چگونه میتوان در دکوراسیون با افسردگی جنگید؟

محیط اطراف تا حدود زیادی بر روحیه شما تاثیر میگذارد. شما میتوانید با دکوراسیون داخلی مناسب احساس آرامش داشته باشید و حال درونی تان را کنترل کنید.وقتی خانه ای با وسایلی که نه زیبایی،نه ارزش مادی و معنوی دارند احاطه کنید،خانه ای بدون حس آرامش خواهید داشت.وقتی بعد از یک روز پر مشغله به اتاق خواب  می روید تا خستگی روز از بین برود،باید با حالت روحی خوب بیدار شوید تا با انرژی به ادامه زندگی بپردازید.پس بهتر است برای رسیدن به این حالت درونی دکوراسیونی مناسب نیاز دارید.

اتاق خواب با دکوراسیون مناسب در جهت بهتر شدن حالت روحی،درونی و ایجاد خلق و خوی مثبت نیازمند پول یا زمان زیاد نیست.فقط کافی است به این ۵ نکته توجه کنید،جزئیاتی کوچک اما بسیار تاثیرگذار،که عبارتند از:نور،رنگ،نظم،وسایل مورد علاقه و عناصر طبیعی.

اضافه کردن نور

همانطور که هوای تاریک وگرفته احساس خوشی و شادابی را از افراد میگیرد و افراد حس افسردگی میگیرند،یک اتاق خواب تاریک میتواند این احساس را به شما القاء کند.میتوانید در طول روز از نور طبیعی استفاده کنید ولی برای اتاق های کوچک ۲ و اتاق بزرگ حداقل ۳ منبع نوری در نظر بگیرید.بهترین ترکیب شامل؛یک لامپ سقفی،لامپ کنار تخت و حداقل یک منبع روشنایی دیگر برای کار.

چگونه میتوان در دکوراسیون با افسردگی جنگید؟ - وبسایت مبلمان رابو

رنگ چگونه میتواند بر ذهن شما تاثیرگذار باشد؟

رنگ میتواند بر تمام احساسات شما دخیل باشد و تاثیرات مثبت و منفی برشما بگذارد هرکدام معنی،مفهوم و تثیر خاص خود را دارند.اگر در اتاق خوابتان از رنگ های مورد علاقه تان استفاده نشده است زمان آن رسیده که تغییر دادن را شروع کنید و از رنگ هایی که علاقه دارید و حس های خوب را به شما منتقل میکنند استفاده کنید.

آبی،سبز و خاکستری رنگ های طبیعی در عین حال آرامش بخش هستند در حالی که رنگ روشن مانند صورتی،نارنجی و زرد انرژی شما را افزایش می دهند.شما میتوانید از رنگ های خاص در قسمت کوچک دیوار،بالش،ملافه،پرده و یا فرش استفاده کنید.

چگونه میتوان در دکوراسیون با افسردگی جنگید؟ - وبسایت مبلمان رابو

نظم در دکوراسیون

چطور میتوانید در یک اتاق خواب شلخته احساس مثبت داشته باشید؟ملافه نامرتب،ظروف کثیف،لباس های نامرتب؟؟؟اگر اتاق خواب شما فضای عمومی برای تمام اعضای خانواده است یقینا موقع خواب،دچار دردسرهایی خواهید شد.

چگونه میتوان در دکوراسیون با افسردگی جنگید؟ - وبسایت مبلمان رابو

اما چطور و چگونه از این شرایط خلاص شویم؟؟

هر وسیله ای را سرجای خود قرار دهید.کمد لباس تان را لباس هایی که دیگر از آن ها استفاده نمیکنید پر نکنید.میتوانید با خرید چند باکس و قرار دادن آن ها در جای مناسب،مانع شلختی شوید.در این صورت هنگامی که وارد اتاق خواب می شوید،با اتاق خوابی مرتب رو به رو خواهید شد.

چگونه میتوان در دکوراسیون با افسردگی جنگید؟ - وبسایت مبلمان رابو

استاده از وسایل مورد علاقه در دکوراسیون

هر اتاق خواب نیازمند وسایل و لوازم خاص مالک آن اتاق است.هیچ استثنایی قابل قبول نیست.اگر وسیله ای در اتاق است که نه به آن علاقه و نه نیاز دارید بهتر است که از آن خلاص شوید.به شما پیشنهاد مکنیم بهتر این گزینه این است که وقتی از خواب بیدار می شوید چشمانتان وسایل مورد علاقه تان را ببیند؛مانند:

  • قاب عکس خانوادگی،خاطرات جالب و یا حیوان خانگیتان.کلکسیونی از وسایل با ارزش تهیه کنید
  • جعبه موسیقی که مطعلق به مادربزرگتان است،جایزه هایی که در سنین مختلف کسب کرده اید،دسته گل عروسیتان
  • میتوانید از دکوری های لوکس که احساس خاص را درون شما ایجاد میکنند،استفاده کنید.(یک آینه با قاب خاص،شمع،صندلی راحتی).

چگونه میتوان در دکوراسیون با افسردگی جنگید؟ - وبسایت مبلمان رابو

طبیعت

طبیعت یکی از موثرتریین و قوی ترین داروهای ضد افسردگی در کره ی زمین است.وجود گیاه در اتاق خواب،احساس اتصال شما با محیط خارج از منزل یاداوری مکیند،این قدرت بزرگ را وارد اتاق خوابتان کنید.حضور گیاهان آپارتمانی در یک خانه کاملا ضروری است.گیاهان علاوه بر تاثیر بر بهبود روحیه شما،بر کیفیت هوا نیز تاثیر مطلوب میگذارند.یک یا دو گیاه در یک ظرف زیبا،کنار پنجره قرار دهید و صبح،بعد از بیدار شدن از حس تازگی گیاهان در کنار پنجره لذت ببرید.میتوانید رنگ را با یک گلدان وارد اتاق کنید.

چگونه میتوان در دکوراسیون با افسردگی جنگید؟ - وبسایت مبلمان رابو

منبع : دکوبوم 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *