چگونه یک فضای کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

در هنگام چیدمان منزل نکات مهم دکوراسیون …
رعایت برخی نکات در هنگام چیدمان و دکور منزل باعث میشود فضایی ایده آل و مناسب با امکانات موجود برای خود داشته باشیم، زمانی که منزل ما کوچک و فضایی که در اختیار داریم محدود میباشد با کمک این نکات میتوانیم اتاق کوچک خانه خود را بازتر و بزرگتر نشان دهیم و از فضا به نحوی درست بهره ببریم.

چگونه یک فضای کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

عامل و نکته اول رنگ میباشد: 
رنگ ها عاملی مهم در دکور کردن فضاهای کوچک هستند که ویژه باید به آن توجه شود.
اول اینکه رنگ دیوار و مبلمان را در هماهنگی کامل با هم انتخاب کنید.
رنگ های متضاد باعث شکسته شدن فضا می شوند و حتی ممکن است محیط را کوچکتر از چیزی که هست هم نشان دهند، ‌زمانی که مبلمان و رنگ اتاق هماهنگ باشند تضاد کمتری ایجاد و معمولاً با فضا ترکیب می شوند و توهم فضای بزرگتری را ایجاد می کنند.

در مورد رنگ ها نکته آخر اینکه حتی المکان از رنگ های خنثی تر استفاده کنید، مخصوصاً رنگ های روشن، زیرا نور را به راحتی منعکس می کنند و فضای بزرگتری را به وجود می آورند.

عامل بعدی مبلمان:
یکی از اشتباهات بزرگی که معمولاً مرتکب میشویم، انتخاب نادرست مبلمان یا حتی زیاد کردن تعداد نفرات مبل است که باید در فضا چیده شود، در این مورد بیشتر به جای توجه کردن به فضا به علایق خود و پارامترهای دیگر توجه میشود مثلا: حتما اصرار داریم که مبلمان را استاندارد و بصورت یک کاناپه سه، کاناپه دو نفره و مبل تک نفره انتخاب کنیم اما میشود با توجه به سالن پذیرایی از دو عدد کاناپه سه نفره و یا جای کاناپه سه نفره از سه عدد مبل تک و برجر استفاده کرد.
نکته دیگر در بحث مبلمان اینکه مبل های حجیم و بزرگ تهیه نکنید و سعی کنید از رنگ های روشن تر نیز استفاده کنید.
وسایل روشنایی و اکسسوار دکوراسیون:
هر اتاق اگر از نور خوبی برخوردار باشد، چه با نور طبیعی و چه با نور مصنوعی بزرگتر به نظر می رسد.
از پرده های ضخیم استفاده نکنید.پنجره ها را باز کنید تا نور فضای بیرون به داخل بتابد و در صورتی که سالن نورگیر ندارید از نور مصنوعی و لامپ های بیشتری برای روشنایی منزل استفاده کنید.
در بحث انتخاب اکسسوار معمولا در فضاهای کوچک و محدود سعی نمایید از اکسسوارهای ریز و کوچک استفاده نکنید چرا که شاید بیشتر حس نامرتبی فضا را القا کند و همیشه درگیر این مورد هستید که اتاق مرتب به نظر نمیرسد. احساس بهم ریختگی و تنگی فضا را دارید.
پیشنهاد میکنیم از اکسسوار های بزرگ و در یکی دو رنگ محدود و هم خانواده برای تزیین دکور استفاده کنید.

استفاده از انواع مختلف آینه ها در سالن پذیرایی هم میتواند گزینه ای عالی برای ایجاد عمق بیشتر و القای حس بزرگتر بودن فضا باشد.

و پیشنهاد آخر اینکه راه رفت آمد و تردد را باز نگه دارید: 
هنگامی که مبلمان و یا اکسسوار طوری چیدیمان شده باشد که از ورود به فضای دلخواه جلوگیری کنند معمولا فضا را تنگ و آزار دهنده میکند.
سعی کنید در این فضاهای محدود از مبلمان کوتاه، صندلی های بدون دسته و یا میز کم ارتفاع استفاده کنید و قطعات بزرگ را در امتداد دیوار چیدمان کنید تا کف منزل به راحتی دیده شود و اتاق بزرگتر نشان داده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *