چگونگی چیدمان مبلمان:10 قانون

چگونگی چیدمان مبلمان:10 قانون

چگونگی چیدمان مبلمان:10 قانون

از قواعد زیر برای چگونگی مرتب کردن مبلمان برای ایجاد فضایی استفاده کنید که درست به همان اندازه که از نظر زیباشناسی خوشایند است، کاربردی نیز باشند.

1 – اندازه گیری :

اتاق را اندازه گیری کنید و به طول و عرض فضا از دیوار به دیوار توجه کنید و مهم است که اندازه فضایی را که با آن کار می کنید، بدانید تا وسایل سایز مناسب را انتخاب کنید.

داشتن یک طرح، حتی اگر دستی کشیده شده باشد، به شما اطمینان می دهد که اسباب و اثاثیه زیادی را انتخاب نکنید که برای فضا بسیار بزرگ باشد و رابطه آیتم های موجود در اتاق متعادل بماند.

از پلنی برای طراحی آیتم های خاص مبلمان استفاده کنید و ببینید چه چیزی درست می شود و چه چیزی نه و در کل بدانید که تغییرات روی کاغذ نسبت به چندین بار جابجا کردن اثاثیه سنگین در محل بسیار آسان تر است.

2 – یک نقطه کانونی انتخاب کنید:

آیا یک قطعه هنری تزئینی خاص یا یک عنصر از اتاق وجود دارد که بخواهید آن را برجسته کنید، مانند پنجره ، مرکز رسانه یا شومینه؟ پیش از این هم در دنیای مد نمناک گفتیم زمانی که تصمیم گرفتید نقطه کانونی فضایتان چیست، می توانید اسباب و اثاثیه را اطراف آن مرتب کنید و مراقب چیزهای عملی که ممکن است بر جای اثاثیه شما تاثیر بگذارند، از جمله فاصله دیداری و مناطق گفتگو باشید.

اصول و نکات ست کردن فرش با مبل

هر دو را به یک رنگ انتخاب کنید

برای ست کردن مبل و فرش یکی از کارهای ساده این است که فرش و مبلتان باید یک رنگ باشد تا ظاهر ساده و یکدستی به فضا بخشد. مثلا اگر رنگ فرشتان کرم است بهتر است رنگ مبلتان را با همان رنگ با کمی اختلاف در تیرگی در نظر بگیرید و دیگر وسایل را متفاوت انتخاب کنید تا فضا بی روح نشود.

دو رنگ مختلف به کار ببرید

فرش هایی که دارای دو رنگ یا بیش تر هستند، دست تان را برای انتخاب مبل مناسب باز می گذارند و شما می توانید یکی از رنگ های فرشتان را در انتخاب مبل لحاظ کنید . فرش های چند رنگ از این لحاظ برتری دارند که رنگ های به کار رفته در آن ها بسیار متنوع می باشد.

بنابراین، شما با داشتن یکی از آن ها دیگر نگران انتخاب مبل با رنگ مناسب نخواهید بود. در واقع، این فرش ها هر رنگی را که شما برای مبل های خود انتخاب کنید، دارند و به همین خاطر با هر مبلی به خوبی ست می شوند.

6 – جریان رفت و آمد را در نظر بگیرید:

شما باید اطمینان حاصل کنید که فضای طراحی به همان اندازه که تاثیرگذار است، کاربردی هم باشد. اجازه دهید حداقل 76 سانت بین قطعات مبل باز باشد تا میهمانان به راحتی بتوانند در اطراف آن ها حرکت کنند.

در فضا های کوچک تر، میز ها یا مبلمان را طوری کنار هم قرار دهید تا در هنگام استفاده، فضای اضافی ایجاد نکنید. صرف نظر از اتاقی که در حال طراحی هستید، باید یک مسیر راه رفتن ممناسب از یک طرف به طرف دیگر باشد.

7 – منطقه فرش خود را عاقلانه انتخاب کنید:

فرش برای محکم کردن مبلمان و افزودن بافت اضافی به فضا مورد استفاده قرار می گیرد و مهم است که قالیچه ای را انتخاب کنید که اندازه مناسبی داشته باشد به طوری که اندازه مبل شما را خراب نکند. به عنوان یک قاعده سرانگشتی، فرش شما باید حول محور صندلی ها قرار بگیرد و قسمت های پایه جلویی قطعات بزرگ مبلمان در قسمت بالای آن قرار گرفته باشند.

8- از هنر دیواری مناسب استفاده کنید:

هنر می تواند یک اتاق را با روش های جسورانه و هیجان انگیزی در هم بکشد. یک ترفند برای این که هر فضایی بزرگ تر به نظر برسد، استفاده از هنر دیواری به اندازه مناسب برای فضا است و هر قطعه هنری که آویزان باشد باید حدود دو سوم طول بزرگ ترین قطعه مبلمان باشد. اگر تابلویی را که می خواهید آویزان کنید به اندازه کافی بزرگ نیست، می توانید یک دیوار گالری را ایجاد کنید و یا آن قطعه را با پوششی در نظر بگیرید تا بزرگ تر به نظر برسد.

9 – اضافه کردن المان های نورپردازی:

اطمینان حاصل کنید که فضای شما دارای هر دو ارزش عملی و زیبایی شناختی است.

در حالی که پنجره ها برای یک منبع نور طبیعی را ایجاد می کنند، با استفاده از ترکیبی از لامپ بالای سر، کف و چراغ های میزی، یک اتاق را روشن خواهید کرد. نور پردازی نقطه ای نیز راهی خوب برای تاکید بر روی قطعات خوب هنری مثل مجسمه، عتیقه جات یا هنرهای تزئینی است که شما به برجسته کردن آن ها علاقه دارید.

10 – سبک شخصی خود را نیز بگنجانید:

این آخرین قانون اما احتمالاً مهم ترین است ؛ چنانچه در دنیای مد نمناک گفته ایم مهم نیست که شما چه فضایی را طراحی می کنید، یک نقطه برای ترکیب کردن سبک شخصی خود بسازید و قبل از این که شروع کنید، شکلی که می خواهید به آن برسید را مشخص کنید.

چه شما با یک فرد حرفه ای خلاق کار می کنید و یا این که قصد دارید به تنهایی این کار را انجام دهید، مطمئن شوید که به آنچه می خواهید دست پیدا می کنید و اراهنمای ما را ببینید تا احساس بهتری از آنچه می خواهید داشته باشید و متصدی طراحی، سلیقه و سبک خودتان باشید.

هنگامی که آرایش اساسی مبلمان را تنظیم کردید، زمان آن رسیده است که سبک داخلی خود را با هنر و مجموعه های مختلف ارتقا دهید. چه به دنبال رسیدن به سبک خانه روستایی هستید یا چیزی بیشتر در اواسط قرن مدرن، می توانید این کار را با تنها چند نکته انجام دهید که با هم کار می کنند تا هر فضایی را تکمیل کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *