چیدمان مبل

چیدمان مبل برای خانه های کوچک

چیدمان مبل برای خانه های کوچک- وبسایت رابو

یکی از دغدغه ‌هایی که معمولا به هنگام چیدمان لوازم در خانه‌های کوچک مطرح می‌ شود، انتخاب مبلمان مناسب و با اندازه‌ای کاملا متناسب با فضای در اختیار است. به گونه‌ ای که کاملا متناسب با فضای مورد نظر باشد و در عین حال فضای کافی برای قرار دادن سایر لوازم و همچنین رفت و آمد را در اختیار ما بگذارد.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام مبلمان محمدی، در این متن قصد داریم تعدادی از انواع مبلمانی که برای خانه‌ها و فضاهای کوچک مناسب هستند را، معرفی کنیم تا در نهایت شما قادر به انتخاب بهتر و مطمئن ‌تر باشید.

استفاده از انواع مبل ال

مبلمان ال یکی از پرطرفدارترین انواع مبلمان هستند که به دلیل آن که فضای بسیار کمتری را اشغال می ‌کنند، برای خانه‌ های کوچک هم گزینه بسیار مناسبی به شمار می ‌روند. مبلمان ال امروزه در طرح‌ها، رنگ‌ها و انواع گوناگونی موجود هستند. مبل ال به شکل نیم دایره هم در بازار موجود هستند که شما می ‌توانید با توجه به فضایی که در دسترس دارید، مبلمان متناسب با فضای خود را انتخاب نمایید. مبلمان ال را در مرکز فضا هم می‌توان قرار داد.

اما از آنجایی که در فضاهای کوچک نیاز است تا از فضا استفاده بیشتری نمایید، بنابراین قرارگیری آن در کنج دیوار، به گونه‌ ای که دو بازوی آن یا نهایتا یکی از بازوهای آن به دیوار چسبیده باشد، چیدمان بسیار مناسبی به شمار می ‌رود. در هر صورت به هنگام استفاده از مبل ال و چیدمان آن باید فواصل مناسب جهت رفت‌ و آمد درنظر گرفته شود تا این کار به سهولت و بدون برخورد به هیچ مانعی انجام شود. همچنین به هنگام خرید نوع مبلمان، تناسب از نظر ابعاد، شکل ظاهری، سبک ساخت، رنگ، طرح و بافت بسیار اهمیت دارد تا ظاهر زیبای منزل شما را حفظ کرده و موجب بروز آشفتگی نشود.

استفاده از مبل تخت‌ خواب ‌شو

مبلمان تخت‌خواب ‌شو یکی از بهترین و مناسب ‌ترین گزینه‌ها برای خانه‌های کوچک به شمار می ‌روند. چرا که دارای کاربری دو جانبه هستند، البته بسیاری از انواع مبل‌های تخت‌ خواب ‎شو دارای ساختاری حجیم و گسترده هستند و بسیاری از انواع دیگر بسیار ظریف و کم‌ حجم هستند، قطعا انواع ظریف‌ تر و کم‌حجم ‌تر برای خانه‌های کوچک گزینه بسیار مناسب‌ تری به شمار می ‌رود. چرا که این مبلمان دارای ظاهری کاملا برابر با یک مبل راحتی هستند و ساختار آنها به گونه ‌ای است که به کمک یک مکانیزم بسیار ساده می ‌توان آن را به یک تخت‌خواب تبدیل نمود. بدین ترتیب شما هم یک مبل راحتی در اختیار دارید و هم یک تخت‌خواب راحت! استفاده از مبل تخت‌خواب‌ شو کاملا مناسب خانه‌هایی با فضای نشیمن کوچک، خانه‌ هایی که مهمان رفت‌ وآمد زیادی دارد، خانه دانشجویی، سوییت، فضای اداری و… می ‌باشد.

استفاده از مبل لاوسیت

مبلمان لاوسیت به آن دسته از مبلمانی گفته می‌شود که تنها به صورت دونفره هستند و از همین رو به این نام مطرح شده اند. این مبلمان در ایران هنوز چندان مطرح نشده است اما در خارج از کشور به خصوص در خانه‌های کوچک بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکات انتخاب مبل برای خانه‌های کوچک

در نهایت ذکر این مسئله الزامی است که می‌توانید هر نوع مبلمان دلخواه تان را به صورت نیم ست تهیه کنید و یا یک کاناپه به همراه پاف تهیه نمایید. اما باید در نظر بگیرید که فضای منزل شما کوچک است بنابراین مبلمان حجیم قادر هستند که فضای منزل شما را بسیار کوچکتر نشان دهند. همچنین استفاده از طرح‌های پرنقش و شلوغ هم تاثیر فراوانی در کوچکتر نشان داده شدن فضای منزل شما دارد. بنابراین سعی کنید برای مبلمان خود ترجیحا از پارچه‌هایی که هیچ طرح و نقشی ندارند و یا نقوش بسیار کمی دارند و دارای رنگ روشن هستند استفاده کنید تا فضای منزل شما از آنچه که هست، کوچکتر نشان داده نشود.

اگر قصد دارید از مبلمان خود به عنوان فضایی دو جانبه هم برای استفاده روزانه اعضای خانواده و هم پذیرایی از مهمان استفاده کنید، بهتر است نوعی از مبلمان را تهیه کنید که به اندازه کافی مقاوم و با کیفیت باشد و از طرفی ظاهری مناسب جهت استفاده دو جانبه داشته باشد. در نهایت می توان گفت بهترین مبلمان برای خانه های کوچک، مبلمان ظریف و کم حجم، با رنگ پارچه روشن و طرح‌های ساده و خلوت می‌ توانند گزینه مناسبی برای خانه‌های کوچک به شمار بروند. مبلمان با پایه‌های چوبی حس و حال گرمی و راحتی را به فضا منتقل می ‌کند و مبلمان با پایه فلزی ظاهری مدرن ‌تری به فضای شما می ‌بخشد. در کنار انتخاب مبل مناسب، باید سعی کنید لوازم منزل خود را به گونه ‌ای انتخاب کنید که فضای شما شلوغ نشود تا فضا را کوچکتر نشان ندهد و همچنین سعی کنید تا جایی که امکان دارد از رنگ‎‌های روشن و طرح و نقش‌های ساده ‌تر و خلوت‌ تر استفاده کنید.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *