کنسول اتاق خواب

کنسول اتاق خواب چیست

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

میز کنسول از آن دسته مبلمانی است که هر جای خانه باشد، ظاهری بسیار لوکس به آن می بخشد. در عین حال انتخاب یک میز کنسول و جایگذاری آن در خانه می تواند کار بسیار سختی باشد. از تنوع زیاد میز کنسول که بگذریم بیشتر افراد فکر می کنند میز کنسول فقط متعلق به پذیرایی خانه است اما باید بگوییم که گرچه ممکن است غیر معمول به نظر برسد، میز کنسول می تواند در هر جایی از خانه از جمله اتاق خواب قرار بگیرد. در این مطلب قرار است با هم بررسی کنیم کنسول اتاق خواب چیست و یک میز کنسول چه ویژگی هایی دارد.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

تاریخچه میز کنسول و ویژگی های آن

تاریخچه میز های کنسول اولیه به فرانسه برمی گردد. این میزها جزو ملزومات خانه های درباری و قصرها بودند. روی این میزها نقوش تئاتر های قرن ۱۷ میلادی کشیده می شد و چوب ها منحنی و مدور تراشکاری می شدند. این میزها به شکل نیم دایره ای ساخته می شدند و با استفاده از قلاب هایی به دیوار وصل می شدند که به این قلاب ها کنسول می گفتند و وجه تسمیه میز کنسول همین است. با این که هنوز این مدل کنسول های قدیمی موجود است اما امروزه بیشتر میزهای کنسول چهار پایه دارند و می توانند به تنهایی بایستند. همچنین میزهای کنسول با گذر زمان به غیر از جنبه زیبایی جنبه های کاربردی نیز پیدا کردند. با این حال میزهای کنسول هنوز هم جلوی دیوار قرار می گیرند و از آن ها برای گذاشتن وسایل تزیینی استفاده می شوند. همچنین بیشتر میزهای کنسول بدون کشو و با عرضی کم ارائه می شوند و گاهی اوقات با جزئیات تزیینی مخصوص به خودشان مانند آیینه ها قابل تهیه هستند.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

در چه فضاهایی می توان از میز کنسول استفاده کرد؟

میزهای کنسول برای فضاهای تنگ و باریک مانند راهروها یک انتخاب عالی هستند. حتی می توانید خلاف قواعد بازی کرده و آن ها را جلوی پنجره ها یا پشت مبل ها بگذارید. اما میز های کنسول فقط برای راهرو و اتاق نشیمن طراحی نشده اند. می توانید از یک میز کنسول باریک برای سرویس بهداشتی استفاده کنید و با گذاشتن چند گلدان روی آن فضا را عوض کنید. میز کنسول در اتاق ناهارخوری می تواند فضای اضافه ای برای گذاشتن ظرف و ظروف به شما بدهد.  در هر صورت میزهای کنسول در هر جایی از خانه که باشند تقارن را بین مبلمان و دیگر اجزای اتاق ایجاد می کنند.

میز کنسول در اتاق خواب

و اما برویم سراغ سوال اصلی یعنی کنسول اتاق خواب چیست؟ همانطور که قبلا هم گفته شد هیچ محدودیتی درباره جایگذاری میز کنسول وجود ندارد. یکی از مکان های پیشنهادی برای جایگذاری کنسول می تواند اتاق خواب باشد به شرطی که به شیوه درستی قرار گیرد. ایده های تزیین و جایگذاری میز کنسول در اتاق خواب به شکل زیر است:

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۱. به عنوان میز آرایش

اگر از میز کنسولتان به عنوان میز آرایش استفاده می کنید می توانید بالای آن یک آینه بزرگ نصب کنید و زیرش هم چاهار پایه های کوچک بگذارید. برای چیدمان روی خود میز از لوازم آرایشی شیک و تمیزتان استفاده کنید تا ظاهر کنسول خراب نشود.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۳. فضا زیر کنسول را فراموش نکنید

فضا خالی بین کنسول و زمین می تواند کمی دل را بزند مخصوصا اگر یک کنسول پایه بلند دارید. با گذاشتن جزئیات تزیینی مانند دو کوزه حصیری این خلا را پر کنید.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۴. از یک نیمکت استفاده کنید

اگر می خواهید فضای نشستن بیشتری برای اتاق خوابتان فراهم کنید یک نیمکت را زیر کنسولتان جا دهید. حواستان باشد که نیمکت مانع رفت و آمدتان در اتاق نشود

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۵. ترکیب های ماکسیمال

اگر در اتاقتان دیوار متمایز شلوغی دارید با قرار دادن یک کنسول پر نقش و نگار فضا را حتی بیشتر ماکسیمال کنید و البته که گلدان و جزئیات تزئینی ماکسیمال را فراموش نکنید.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۶. با پارچه روی کنسول را بپوشانید

می خواهید فضا خودمانی و راحت اتاقتان حفظ شود؟ با یک پارچه طرحدار روی کنسولتان را بپوشانید. حتی می توانید این پارچه را با رو تختیان ست کنید.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۷. یک کتابخانه کوچک بسازید

اگر دیگر کتابخانه تان جا ندارد می توانید با قرار دادن کتاب ها زیر کنسول این فضا خالی را هم پر کنید. البته بهتر است که کتاب ها را به ترتیب اندازه روی هم بچینید تا منظم به نظر برسند.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۸. کنسولتان را به میز تبدیل کنید

اگر دورکار هستید یا قسمت بزرگی از روزتان در اتاقتان صرف می شود پس کنسولتان را به یک میز کار تبدیل کنید. همچنین می توان به جای جزئیات تزئینی، ضروریاتی مانند چراغ مطالعه و کشو های کوچک نظم دهنده روی کنسول گذاشت.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۹. درخشان و براق

با انتخاب کردن یک کنسول درخشان و براق آن را به مرکز توجه اتاق تبدیل کنید. با قرار دادن آباژور و یک آینه ی طلایی جزئیات را نیز تکمیل کنید. همچنین اگر می خواهید هنوز هم حال و هوای اتاق خواب به بیننده القا شود گذاشتن یک کوسن هماهنگ با دیگر جزئیات ایده جالبی است.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۱۰. ساختن یک کنج آرامش با کنسول

اگر از آن دسته افرادی هستید که صبح ها در اتاقتان مدیتیشن کار می کنید پس می توانید با گذاشتن جزئیاتی مانند صدف های تزئینی و سنگ های کریستالی این بخش از اتاقتان را برای مدیتیشن جدا کنید.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۱۱. ساختن کنج مطالعه

یک فضا خالی در اتاقتان دارید و اهل مطالعه هم هستید؟ میز کنسولتان را در نهایت مینیمالیسم نگه دارید و کنارش یک مبل راحتس برای مطالعه قرار دهید.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۱۲. ساختن یک گالری شخصی

شاید هم دوست داشته باشید گالری و آثار هنری را روی یک دیوار متمایز اتاق آویزان کنید. با گذاشتن یک کنسول زیر این تابلوها مکانی هم برای مجسمه و گلدان های هنریتان بسازید.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۱۳. کمد کنسولی

در اینجا علاوه بر سوال کنسول اتاق خواب چیست با سوال کمد کنسولی چیست هم رو به رو می شویم.با گذاشتن کنسول کنار کمد لباستان مکانی اضافی برای زیورآلات و لباس هایتان به کمد وسایل شخصیتان اضافه کرده اید و یک کمد کنسولی جمع و جور ساخته اید.

کنسول اتاق خواب چیست - مبلمان رابو

۱۴. ساختن یک ظاهر تر و تمیز با کنسول های پلاستیکی

اگر هم بودجه محدودی دارید به سراغ کنسول ها پلاستیکی بروید. این کنسول ها در عین مینیمال بودن نور را منعکس می کنند و یک ظاهر و پس زمینه درخشان برای جزئیات تزیینی اطرافشان می سازند.

چرا کنسول در اتاق خواب انتخاب مناسبی است؟

حالا که فهمیدیم کنسول اتاق خواب چیست و چطور می توانیم از آن استفاده کنیم این سوال مطرح می شود که در قدم اول چرا باید یک کنسول در اتاق خواب داشته باشیم؟
از میز کنسول می توان به جای میز آرایش یا میز کار و مطالعه استفاده کرد و در عین حال این میز به خاطر باریک و بودنش جای کمتری هم می گیرد. پس اگر اتاق کوچکی دارید این میز حتما به دردتان می خورد. همچنین کنسول ها در نهایت جنبه تزیینی هم دارند و حتی اگر اتاق بزرگی هم دارید می توانید از یک کنسول برای دکور اتاقتان استفاده کنید در عین این که یک میز آرایش یا کار جدا دارید. و اما دلیل آخر میزهای کنسول یک تعریف کننده عالی فضا هستند. شما می توانید با توجه به سلیقه خودتان و کاربردی که مدنظرتان است یک گوشه کوچک مانند یک فضای گالری مانند ایجاد کنید.

منبع : خوگر نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *