۶ راه نتیجه بخش برای آنکه فضای کوچک شما بزرگتر به نظر برسد

 

۶ راه نتیجه بخش برای آنکه فضای کوچک شما بزرگتر به نظر برسد
برای دیدن انواع مبلمان و قیمت آن ها اینجا کلیک کنید.

 

1- استفاده بهینه از فضا

وقتی در مکانی کوچک زندگی می‌کنید استفاده بهینه از فضا، کلید اصلی ذخیره سازی هوشمندانه است. حتی خلاق بودن و نحوه چیدمان وسایل در قفسه‌ها و کابینت‌ها نیز حائز اهمیت می‌باشد.

2- با اشکال بازی کنید.

بهتر بود اگر می‌توانستیم یک میز نهار خوری ده نفره در اتاق نشیمن قرار دهیم اما در فضاها‌ی کوچکاین غیر ممکن است حتی در برخی از فضاهای کوچکتر که امکان قرار دادن میز چهار نفره وجود ندارد پیشنهاد می‌شود از میزهای دایره که فضا کمتری را اشغال می‌کنند استفاده شود. از وسایل کاملا مطابق با فضای موجود و متناسب با نیاز خود استفاده نمایید به عنوان مثال در میزهای دایره شکل امکان قرار دادن حتی 6 صندلی نیز وجود دارد.

3- به چشمان خود اجازه دهید سفر کنند

وقتی به دکوراسیون یک فضای کوچک فکرمی‌کنید، شیشه و یا پلاستیک می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. زیرا این مواد نه تنها مناسب برای شکل گیری به اشکال و طرح‌های متنوع و مختلف می‌باشند، بلکه به خاطر شفاف بودن و انتقال نور به چشمان شما اجازه دید بیشتری می‌دهند.

4- فضاهای چند منظوره خلق کنید

وقتی فضای کوچک و محدودی را در اختیار دارید ایجاد یک محیط با کارایی‌های مختلف و چند منظوره بسیار مهم است. به عنوان مثال ترکیبی از اتاق نشیمن و اتاق خواب با به کارگیری مبلمان چند منظوره هنگام تماشای تلویزیون، پذیرایی از مهمان، غذا خوردن و یا حتی مبل تخت خواب شو برای خوابیدن.

5- بازی با انعکاس نور

نصب یک آینه دیواری بزرگ در اتاق نشیمن می‌تواند راهی برای بازکردن و بزرگتر جلوه دادن فضای کوچک باشد. لذا یک سطح منعکس کننده مانند آینه می‌تواند القاء کننده‌ای حسی باشد که فضای موجود را بزرگتر نشان دهد.

6- بهره گرفتن از تمامی گوشه‌ها و نقاط کنج غیر قابل استفاده

فضای کوچک اجازه بدون استفاده ماندن هیچ مکان و کنجی را در گوشه و کنار خانه، به شما نمی‌دهد. خصوصا در مکان‌هایی که دارای سطوح ناصاف و غیر متعارف می‌باشند، بهترین فضا برای پیاده سازی ایده خلاقانه شما برای کل اتاق می‌باشد.

منبع : فارست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *