11 نحوه چیدمان میز عسلی

11 نحوه چیدمان میز عسلی، میز جلو مبلی سلطنتی و …

دکوراسیون خانه هرکس نشانگر شخصیت و سلیقه اوست. میزها بخش مهمی از این مجموعه هستند. نحوه چیدمان میز عسلی و میز ناهارخوری اهمیت زیادی دارد زیرا برای پذیرایی از مهمان‌ ها از آن‌ها استفاده می ‌شود.
در این مقاله به بررسی انواع راه‌ های تزیین میز جلو مبلی و تزیین میز پذیرایی مهمان خواهیم پرداخت. درصورتی ‌که تا انتهای مطلب با ما همراه باشید در نهایت آموزش تزیین میز جلوی مبل را فرا خواهید گرفت.

نحوه چیدمان میز عسلی باید نشانگر سلیقه شما باشد و عناصر استفاده شده در آن برایتان معنا داشته باشند.
در انتخاب تزیینات مورد استفاده روی میز عسلی یا میز جلو مبلی باید به سبک دکوراسیون خانه، جنس و شکل میز دقت کرد. برای مثال تزیین میز جلو مبلی چوبی و شیشه ‌ای با هم تفاوت دارند. همچنین تزیین میز جلو مبلی سلطنتی بسیار متفاوت از گونه کلاسیک یا مدرن آن است.

برای تزیین میزها لزوماً نیازی به صرف هزینه‌ های گزاف نیست. چند کتاب یا گلدان ساده و هر شیء معنادار و محبوبی برای شما می ‌تواند میزها را زیباتر و چشم ‌نوازتر کند.

نحوه چیدمان میز عسلی باید به عنوان بخشی اساسی در نشیمن، نشان‌ دهنده سبک دکوراسیون خانه باشد. هیچ‌گاه ایجاد تناسب و همسانی میان چیدمان میزها و سبک دکوراسیون خانه را فراموش نکنید.
نحوه چیدمان میز عسلی، وابسته به ذوق و سلیقه شخصی است. اما مجموعه ‌ای از قواعد برای جلوه زیباتر و درست آن وجود دارد که به ‌قرار زیر هستند:

انواع نحوه چیدمان میز عسلی

1. جنس میز را در نظر بگیرید.

میز شیشه‌ ای، طرح کف‌ پوش یا فرش زیر خود را نمایان می ‌کند. اگر طرح زیرین شلوغ و پیچیده بود، وسایل کمی روی میز باید گذاشته شود. تزیینات میز شیشه ‌ای بهتر است برای جلوگیری از افزایش تصویر و به‌ هم ‌ریختگی، با طرح زیرین میز شباهت داشته باشد.

11 نحوه چیدمان میز عسلی، میز جلو مبلی سلطنتی و … - وبسایت مبلمان رابو

تزیین میز جلو مبلی چوبی راحت ‌تر است زیرا نیاز به بررسی طرح فرش زیرش نیست. پیشنهاد می‌ شود برای تزیین میزهای چوبی تیره از وسایلی به رنگ روشن استفاده شود تا از غلبه رنگ تیره میز بر دکوراسیون نشیمن کاسته شود. وسیله انتخاب شده می‌ تواند با رنگ‌های محیط همسان باشد.

2. میزهای دوطبقه

میزهایی که طبقه زیرین دارند می‌توانند وسایل بیشتری را روی خود بگنجانند. طبقه پایین میز را با حساسیت کمتری بچینید ولی از آن در نقش انباری برای وسایل تزیینی نشیمن استفاده نکنید.

برای میزهای شیشه ‌ای بهتر است این بخش میز را خالی بگذارید و از شلوغ کردن میز با تزیینات زیاد بپرهیزید.

3. استفاده از وسایل زیاد ممنوع!

تزیین ‌های شلوغ و نامرتب از عملکرد اصلی میز که پذیرایی است جلوگیری می ‌کند. باید نحوه چیدمان میز عسلی به‌گونه ‌ای باشد که فضایی خالی برای قرارگیری کنترل تلویزیون، لیوان نوشیدنی و وسایل پذیرایی موجود باشد.

11 نحوه چیدمان میز عسلی، میز جلو مبلی سلطنتی و … - وبسایت مبلمان رابو

4. ایجاد تعادل

برای روی میز می ‌توان نقطه کانونی در نظرگرفت و مجسمه یا گلدانی در آنجا قرار داد. وسایل روی میز باید از نظر بصری هم وزن باشد. بهتر است از سه گروه برای تزیینات روی میز استفاده کرد برای مثال یک گروه کتاب یک گلدان گل و چند شمع.

انتخاب عنصر ثابت و تکرار آن از بزرگ به کوچک جلوه زیبایی ایجاد می‌کند. کتاب ‌ها با ترکیب رنگی دکوراسیون از بزرگ به کوچک گزینه مناسبی برای چیدمان میز جلو مبلی هستند.

5. از میز عسلی کمک بگیرید!

ابعاد وسایل روی میز باید با اندازه میز سازگاری داشته باشد. اگر میز جلو مبلی شما کوچک است می ‌توانید از میزهای عسلی در کنار آن استفاده کنید. ارتفاع گلدان یا مجسمه روی میز نباید بلند باشد تا افرادی که اطراف میز نشسته ‌اند بتوانند به ‌راحتی یکدیگر را ببینند.

6. میز چه شکلی دارد؟

در نحوه چیدمان میز جلو مبلی باید به شکل هندسی آن توجه شود. می‌ توان وسایل تزیینی روی میز را همسان با شکل میز انتخاب کرد. در تزیین میز وسط مبل با گل خشک می ‌توان از ظرف شیشه‌ای حاوی گل خشک استفاده کرد.
در میزهای مربع شکل خطی بین دو گوشه رو به ‌رو به یکدیگر را تصور کنید و عناصر خود را روی آن بگذارید.

11 نحوه چیدمان میز عسلی، میز جلو مبلی سلطنتی و … - وبسایت مبلمان رابو

در میزهای دایره‌ای بهتر است وسایل را به شکل مثلثی در وسط میز بچینید. دو بخش کنار یکدیگر و سومین بخش رو به رویشان قرار می ‌گیرد.
میزهای مستطیلی تنوع بیشتری برای نحوه چیدمان میز عسلی ایجاد می ‌کنند و می ‌توان در وسط یا دو طرف یا تنها در یک سمت آنها وسیله قرار داد.

7. تزیین سینی روی میز

برای چیدمان میزهای عسلی می ‌توان از سینی ‌های تزیینی استفاده کرد. این سینی‌ ها از جنس ‌های متفاوتی مانند چوب، آینه یا فلزی ساخته می ‌شوند.
از سینی‌ های آینه ‌ای و فلزی برای تزیین میز جلو مبلی سلطنتی استفاده می‌ شود. سینی ‌های آینه ‌ای باعث بازتاب و ترکیب نور و رنگ ‌های لوستر و وسایل تزیینی می‌شوند که جلوه‌ای چشم‌نواز پدید می ‌آورند.

سینی‌ های چوبی برای محیط‌های اسپرت و غیر رسمی کاربرد دارند. بافت زنده چوب احساس سرزندگی و شادابی به محیط می ‌دهد. از چوب‌ های درختانی مانند گردو، آبنوس، راش و بامبو برای ساخت این سینی‌ ها استفاده می ‌شود.

استفاده از سینی برای تزیین میزها باعث ایجاد نظم و پیوستگی در چیدمان می‌شود. تعدادی شمع و یک گلدان را می‌توان در سینی قرار داد و روی میز گذاشت.

11 نحوه چیدمان میز عسلی، میز جلو مبلی سلطنتی و … - وبسایت مبلمان رابو

در سینی روی میز می ‌توان وسایل پذیرایی را نیز قرار داد مانند. یک شکلات خوری زیبا و یک قندان و شمع متناسب با آنها.

8. استفاده از ظروف هماهنگ

می ‌توان از گوی ‌های بلورین هم رنگ در اندازه ‌های متفاوت و حاوی شمع و گل روی میز استفاده کرد.

9. استفاده از ساقه بریده درختان

وجود عناصر طبیعی در محیط باعث شادابی و آرامش در افراد حاضر می‌شود. می‌توان بجای استفاده از گلدان گل از ساقه بریده شده درختان برای تزیین میز جلو مبلی استفاده کرد.

10. استفاده از شمع و فانوس

شمع نشانی از نور و آرامش در محیط است. برای تزیین میز پذیرایی عصرانه از شمع می ‌توان استفاده کرد. شمع‌ ها باید همسان با یکدیگر و متناسب با دکوراسیون نشیمن باشند. فانوس ‌ها یادآور گذشته ‌ها و مقاوم ‌تر از شمع‌ ها هستند.

11 نحوه چیدمان میز عسلی، میز جلو مبلی سلطنتی و … - وبسایت مبلمان رابو

11. مجسمه ‌ها را فراموش نکنید!

مجسمه‌ ها یکی از بهترین راه‌ ها برای بیان احساسات و افکار و عقاید هستند. استفاده از یک یا چند اثر هنری نشانگر تفکر هنری شماست. همچنین استفاده از این المان خاص برای تزیین میز پذیرایی سلطنتی بسیار توصیه می‌ شود.

توجه داشته باشید استفاده از وسایلی که زاویه دید خاصی دارند روی میز جلو مبلی اشتباه است. زیرا از هر سمت میز باید وسایل معنی و دید درستی داشته باشند. پس قراردادن وسیله‌ ای مانند قاب عکس روی میز جلوی مبل اشتباه است.

میزهای جلو مبلی درگذشته تنها برای پذیرایی استفاده می‌شدند. ولی در گذر زمان، میزهای عسلی جزو مهم‌ ترین عناصر دکوراسیون اتاق نشیمن شدند. ما ساعت‌ های زیادی از روز خود و تمام زمان میهمانی‌ ها را در نشیمن خانه‌ هایمان می‌گذرانیم. به همین دلیل میز جلو مبلی به‌ عنوان تکیه گاهی برای کتاب‌ های در حال مطالعه یا برای تزیین میز پذیرایی عصرانه اهمیت بالایی دارند.

سبک دکوراسیون منزل خود را باتوجه‌به ویژگی ‌های شخصیتی و علایق خود انتخاب کنید و در مرحله بعد به دنبال همسان‌ سازی تمام اجزای خانه خود باشید. اتاق نشیمن در خانه کامل ‌ترین جلوه از سبک انتخاب شده شما است. تزیین میز جلو مبلی یکی از بهترین راه‌ها برای بیان این ایده است.

در نحوه چیدن میزهای عسلی باید از ذوق و سلیقه خود هم راستا با قواعد دکوراسیون خانه استفاده کنید. چیدمانی که زیبایی و آرامش و نشاط را القا نماید و در عین حال فضای خالی روی میز را برای پذیرایی باقی گذاشته باشد. 

منبع : ویترا 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *