12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک – بخش دوم

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک – بخش دوم

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک - بخش دوم

3. آن را ساده نگه دارید

هنگام طراحی اتاق خواب با فضای محدود، ایده خوبی است که مبلمان اتاق خواب را به حداقل برسانید و اندازه قطعات را در کنار سایر ایده های ساده اتاق خواب به دقت در نظر بگیرید.

از پر کردن بیش از حد اتاق خواب و یا دیوار آن اجتناب کنید. برای اتاق خوابتان تختی را با اندازه ی مناسب انتخاب کنید که اتاق خواب شما را تحسین کند، زیرا نمی خواهید نقطه کانونی اتاق خارج از محل به نظر برسد. برای اتاق خواب های کوچک هرگز از تخت های بزرگ و پرکار استفاده نکنید.

4. از پرده ها برای محصور کردن فضای خواب دنج استفاده کنید

اگر اتاق خواب کوچکی دارید که باریک و سقف کوتاه دارد، با قرار دادن یک تخت خواب راحت در گوشه ی اتاق و آویزان کردن پرده هایی از سقف تا کف برای ایجاد یک مخفیگاه شایان ستایش، بهترین استفاده را از فضای صمیمی داشته باشید.

در حالی که در بیشتر اتاق خواب ها قرار دادن تخت در وسط بزرگترین دیوار معمول است، در اتاق خواب های کوچک همیشه کارآمدترین استفاده از فضا نیست. در عوض، محصور کردن یک تخت در گوشه ای می تواند فضای بزرگتری را در بقیه اتاق باز کند، همانطور که در این ایده چیدمان اتاق خواب کوچک، تخت دونفره که تمام عرض فضا را اشغال می کند، فضای کافی را روی دیوار مجاور برای قرار دادن یک کمد بزرگ در اختیار شما می گذارد.

5. در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک حتما از آینه استفاده کنید.

تزئینات با آینه روشی شگفت انگیز برای روشن و بزرگ نشان دادن اتاق خواب های کوچک می باشد، بنابراین در صورت امکان ارزش آن را دارد که آینه ها را در چیدمان اتاق خواب های کوچک قرار دهید. قرار دادن آنها در مقابل یا مجاور یک پنجره باعث می شود نور بهینه در سراسر اتاق منعکس شود. در این طرح آینه ها به طرز هوشمندانه ای به داخل طاقچه ها اضافه شده اند و با ایده های نورپردازی اتاق خواب ترکیب شده اند تا نور را به حداکثر برسانند و بعد از تاریکی نوری گرم ایجاد کنند.

6. در یک گوشه تختی ایجاد کنید

اگر به دنبال استفاده حداکثری از فضا در اتاق خواب کودک هستید، ایجاد یک تخت در گوشه را در نظر بگیرید – این نه تنها یک استفاده کارآمد از فضا است، بلکه عنصر سرگرمی را نیز ایجاد می کند که کوچولوها آن را دوست خواهند داشت. در این دکوراسیون اتاق خواب، گوشه ای که تخت ایجاد کرده ایم با کاغذ دیواری از دیگر فضای اتاق جدا کرده ایم. از بقیه اتاق جدا شود. یک طرح انتزاعی همه کاره در یک پالت رنگی تک جنسیتی نه تنها برای کودکان جذاب خواهد بود، بلکه یک ایده ی جذاب برای اتاق خواب مهمان نیز ایجاد می کند.

اگرچه رنگ های استفاده شده در پارچه، کوسن ها، کاغذ دیواری و مبلمان به آرامی همدیگر را منعکس می کنند تا حس ساختاری به فضا بدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *