12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک – بخش چهارم

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک – بخش چهارم

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک - بخش چهارم

10. با چراغ های دیواری در فضا صرفه جویی کنید

لامپ های رومیزی که روی میزهای کنار تخت در دو طرف تخت نصب می شوند، چیدمان محبوبی در اتاق خواب ها هستند، اما می توانند فضای زیادی را اشغال کنند – به گفته ی کارشناسان، برای اتاق خواب های کوچک ممکن است بخواهید ایده های جایگزینی برای نورپردازی دیوار اتاق خواب در نظر بگیرید.

در اتاق خواب های کوچک می توانید از چراغ های دیواری به جای چراغ های رومیزی برای نورپردازی کنار تخت استفاده کنید. اتاق های کوچکتر ناگزیر به میزهای کنار تخت کوچکتر نیاز دارند و اگر از چراغ برای قرار دادن روی میزها استفاده کنید. تمام سطح میز توسط آن گرفته می شود، و از میز نمی توانید برای چیزهای دیگری که دوست دارید، استفاده کنید.

مدل های متنوعی از چراغ های دیواری وجود دارند

11. با کمدهای تعبیه شده بیشترین استفاده را از ارتفاع دیوار ببرید

در اتاقی که سقف آن بلند است، مهم است که ایده‌های زیادی برای ذخیره سازی اتاق خواب کوچک در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که فضا خالی از شلوغی باقی می ماند. اگر از اتاق های زیر شیروانی استفاده می کنید می توانید از بخشی استفاده کنید که بلندترین سقف را دارد. اختصاص دادن فضایی از اتاق خواب به انباری با قرار دادن مجموعه ای از کمدهای کف تا سقف، روشی عالی برای استفاده بیشتر از ایده های ذخیره سازی است، این کار باعث می شود فضا مرتب و جادار به نظر برسد.

برای تقویت بیشتر توهم فضا، می توانید یک کمد را در یک سمت دیوار از زمین تا سقف بسازید و درهای آن را به رنگ دیوارهایتان کنید.

12. قفسه های فرورفته را انتخاب کنید

قرار دادن مبلمان بزرگ و مستقل اغلب در چیدمان اتاق خواب های کوچک دشوار است، در عوض، کمدها و قفسه های متناسب را امتحان کنید. برای اتاق خواب هایی که فضا در آنها حداقل است، ممکن است بخواهید به جای مبلمان مستقل، نازک کاری داخلی سفارشی را نصب کنید، نصب قفسه در زیر تخت های دو طبقه و فرورفتگی هار داخل دیوارها به خوبی کار می کند.

برای ساخت قفسه نیاز است که فضایی از اتاق شما اشغال شود. اما مزیت نصب قفسه های فرورفته این است که فضایی از کف با مبلمان مستقل گرفته نمی شود و به اتاق اجازه می دهد ساده و بدون درهم و برهم به نظر برسد.

چگونه می توان فضا را در یک اتاق خواب کوچک به حداکثر رساند ؟

بهترین راه برای به حداکثر رساندن فضا در اتاق خواب این است که ایده های زیادی را برای ذخیره سازی اتاق خواب در چیدمان خود برنامه ریزی کنید.

استفاده از کابینت ها و کمدهای داخلی سفارشی، روشی عالی برای ایجاد فضای ذخیره سازی شخصی است که از چیدمان اتاق شما نهایت استفاده را می کند، زیرا می توان آن را بر اساس معماری فضای شما ساخت. فضای ذخیره سازی داخلی اجازه می دهد تا لباس ها، کفش ها و به هم ریختگی ها در پشت درها پنهان شوند و فضا را روشن، بدون درهم و برهم و نشاط آور می کند.

آنا فرانکلین، طراح داخلی و بنیانگذار استون هاوس کالکتیو، پیشنهاد می‌کند که در جایی که فضای دیوار اتاق کوچک شما بلند است، بهتر است، در صورت امکان، به جای استفاده از فضای کف، از دیوارها و کمدهای دیواری بلند و باریک استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید تلویزیون اتاق خواب را به جای قرار دادن بر روی کنسول، به دیوار نصب کنید، یا می توانید به جای قرار دادن آینه روی زمین، یک آینه تمام قد به دیوار یا در کمد دیواری نصب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *