12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک – بخش اول

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

12 ایده برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک - بخش اول

با این ایده های دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک، یک طراحی اتاق خواب کاربردی و در عین حال زیبا ایجاد کنید که بتوانید بیشترین استفاده را از فضای خود ببرد.

اگر به دنبال ایجاد یک اتاق خواب شیک و کاربردی با فضای محدود برای بازی هستید، باید ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک را در نظر بگیرید.

فضایی باریک، ارتفاع کم سقف و زوایای نامناسب همگی می توانند هنگام طراحی اتاق خواب چالشی ایجاد کنند، اما با برنامه ریزی هوشمندانه و تفکر خارج از چارچوب، اتاق خواب های کوچک فاقد اندازه هستند و می توانند نبوغ و شخصیت خود را جبران کنند.

خوشبختانه راه های مبتکرانه زیادی وجود دارد که فضاها را بزرگتر نشان می دهد و احساس می کنیم از آنچه که هستند، از قرار دادن مبلمان گرفته تا ایده های هوشمندانه برای ذخیره سازی. برای کمک به الهام گرفتن شما، مجموعه ای از ایده های چیدمان اتاق خواب را در این مقاله گردآوری کرده ایم که برای دکوراسیون و چیدمان یک اتاق خواب کوچک مناسب است.

ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک و همه چیزهایی که باید بدانید

وقتی صحبت از ایده هایی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک می شود، دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است. چه در حال طراحی یک ایده اتاق خواب کوچک برای یک کودک باشید، چه یک اتاق خواب کوچک برای مهمان، ایده خوبی است که با یک پلان طبقه شروع کنید که ابعاد اتاق را مشخص می کند و شامل ویژگی های معماری کلیدی فضا مانند پنجره ها، درها و شومینه در صورت وجود استفاده از یک تکه کاغذ برای ترسیم یک پلان کلی از فضا، یک راه ساده و آسان برای برنامه ریزی بصری اتاق خواب است. یک طراح داخلی می گوید، اگر به ابزار آنلاین دسترسی دارید، این می تواند به دقت اندازه و فضای باقیمانده در حین بازی با طرح کمک کند.

هنگامی که یک طرح واضح از فضا دارید، می توانید به بهترین مکان برای قرار دادن مبلمان فکر کنید

1. موقعیت تخت خود را در نظر بگیرید

وقتی صحبت از ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک به میان می آید، بزرگترین تصمیمی که باید گرفت این است که تخت در کجا قرار گیرد – این که بزرگترین تکه مبلمان اتاق خواب است، تأثیر زیادی بر ظاهر و احساس فضا و همچنین نحوه استفاده از آن خواهد داشت. در فضاهای کوچک، اغلب با اندازه گیری، جهت تخت را تعیین می کنند و تصمیم می گیرند که تخت را در کجا و در چه جهتی قرار بدهند.

یک طراح داخلی می گوید: برای ایده های تخت خواب در اتاق خواب های کوچک، من دوست دارم ایده تقارن را در ذهن داشته باشم. توصیه می‌کنم تخت را در مرکز دیوار اصلی قرار دهید و در صورت امکان، اطمینان حاصل کنید که هیچ پنجره ای را مسدود نمی کند.

وقتی تخت را در مرکز دیوار قرار می دهید، می توانید به راحتی به هر دو طرف تخت برای کارهایی مانند چیدن روتختی و تعویض ملحفه ها دسترسی داشته باشید و آن را به کاربردی ترین گزینه تبدیل کنید.

2. تخت را ستاره نمایش کنید

همانطور که در این طرح زیبا نشان داده شده است، اتاق خواب های کوچک نیازی به کمبود شخصیت ندارند. در واقع، قرار دادن یک تخت خواب در وسط دیوار اصلی در چیدمان اتاق خواب کوچک، راهی عالی برای منحرف کردن حواس از فضای محدود است زیرا فوراً چشم شما را جلب می کند

«مگر اینکه اتاق خواب واقعاً بزرگی نداشته باشید، تنها برای چند قطعه انتخابی جا دارید.»

یک ویژگی چشم نواز، این تخت چهار پوستر رنگارنگ و ایده زیبای سر تخته، از ارتفاع اتاق حداکثر استفاده را می کند و با یک سایبان پارچه ای زیبا برای ایجاد یک نقطه کانونی واقعی سفارشی شده است. نه تنها از ارتفاع اتاق حداکثر استفاده را می کند، بلکه سایبان پارچه ای تخت را می توان به راحتی برای طرحی متفاوت در صورت تغییر سلیقه تغییر داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *