3 ایده جذاب برای تزیین اتاق خواب دخترانه در یک فضای کوچک – بخش دوم

3 ایده جذاب برای تزیین اتاق خواب دخترانه در یک فضای کوچک – بخش دوم

3 ایده جذاب برای تزیین اتاق خواب دخترانه در یک فضای کوچک - بخش دوم

تزیین اتاق خواب دخترانه با وسایل دست ساز

اتاق خواب کوچک فضای کافی برای قرار دادن کنسول‌های فانتزی و لوازم تزیینی متفاوت ندارد. بنابراین استفاده از فضای خالی روی دیوار بهترین صحنه نمایش شما خواهد بود. یکی از بهترین راه‌ه برای تزیین اتاق خواب دخترانه، ساخت ریسه‌های مقوایی با رنگ‌های مکمل اتاق خواب است. همچنین استفاده از انواع آویزهای مکرمه با رنگ‌های متضاد یا مکمل روی دیوار می‌تواند یک تغییر بزرگ در نمای چیدمان ایجاد کند.

اگر برای ساخت لوازم تزیینی زمان و حوصله کافی ندارید، از استیکرهای دیواری کمک بگیرید. استیکرهای دیواری این روزها انواع و اندازه‌های مختلفی دارند. بنابراین با توجه به فضای خالی دیوار، رنگ غالب اتاق و طرح مورد علاقه استیکر مناسب اتاق دخترانه را خریداری کنید.

یکی از مزیت‌های ایجاد تفاوت با این روش، این است که می‌توانید در هر زمان با هزینه کم تغییر دکوراسیون ایجاد کنید.

⦁ انتخاب رنگ غالب؛ یک رنگ ثابت با جزییات رنگی متغیر

رنگ‌ها معمولا نقش موثری در اتاق خواب دخترانه دارند. اما استفاده بیش از حد از رنگ‌های تند و جیغ می‌تواند تا مدتی به شما انرژی خوب هدیه دهد. پس از مدتی با تداخل رنگ‌ها و تماشای مداوم رنگ‌های تند دچار حس شلوغی و به هم ریختگی می‌شوید.

برای جلوگیری از این اتفاق، پیشنهاد می‌کنیم که رنگ غالب را خنثی انتخاب کنید و جزییات را از لوازم رنگی خریداری کنید. برای مثال سرویس خواب و پرده را به رنگ سفید یا شیری خریداری کنید. اما هنگام انتخاب لحاف اسپرت یک نفره، کوسن‌ها، پادری و تابلوهای تزیینی، محصولاتی را خریداری کنید که رنگ‌های تند دلخواه شما را دارند. با این کار هم تعادل رنگ‌ها در اتاق حفظ می‌شود و هم می‌توانید در صورت یکنواخت شدن، با هزینه کمتر لوازم رنگی را جایگزین کنید.

⦁ ساخت فضای بازی در اتاق کوچک

یکی از مشکلات اتاق خواب‌های کوچک این است که با قرار دادن تخت، دیگر فضای زیادی برای بازی کودک باقی نمی‌ماند. به همین دلیل بسیاری از کودکان ترجیح می‌دهند تا جایی جدا از اتاق خواب خود روز را بگذرانند. اگر اتاق خواب فرزند شما نیز فضای کافی برای قرار دادن همه لوازم بازی ندارد، به جای حذف این وسایل به تغییر در چیدمان فکر کنید.
برای مثال تخت را با طراحی دو طبقه بسازید. اما بخش پایینی به جای تخت می‌تواند فضایی برای قرار دادن سبدهای اسباب بازی، میز تحریر یا کتابخانه کوچک برای فرزند شما باشد.
با این کار هم در فضای اتاق صرفه جویی کرده‌اید و هم اتاق خواب دخترانه خانه شما سبکی مدرن و زیبا خواهد داشت.

خرید بهترین کالای خواب و منسوجات اتاق خواب با تنوع بالا

همانطور که گفتیم ایجاد تغییر در جزییاتی مانند پادری، پرده و روتختی می‌تواند یک اتاق خواب متفاوت و مدرن برای شما بسازد. برای اینکه متنوع‌ترین و البته بادوام‌ترین کالای خواب را خریداری کنید باید به فروشگاه‌های معتبر سر بزنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *