طراحی در دکوراسیون خانه

5 نکته مهم که هر طراحی در دکوراسیون خانه رعایت می‌کند

5 نکته مهم که هر طراحی در دکوراسیون خانه رعایت می‌کند - وبسایت رابو

آیا به فکر تغییر دکوراسیون خانه خود هستید؟ هرچقدر به نظر هیجان انگیز می رسد ، شروع تغییر دکوراسیون خانه می تواند کار بسیار سخت و حتی طاقت فرسا باشد. ما ترفندهای مهمی در زمینه طراحی داخلی خانه ارائه داده ایم تا به شما کمک کند بهترین دکوراسیون را برای خانه خود طراحی کنید.

 

1. سبک خود را تعیین کنید

می خواهید فضا خانه چگونه احساس شود؟ در اینجا یک ترفند برای کمک به شما در انتخاب سبک خود آورده شده است: نگاهی به کمد خود بیاندازید. آیا فضای فشرده را ترجیح می دهید یا وسایل گشاد و راحت تری را ترجیح می دهید؟ آیا شما به سمت برخی از رنگها یا الگوهای خاص گرایش پیدا می کنید؟ روش دیگر برای کمک به شما در تعیین سبک خود این است که به کلمات کلیدی فکر کنید که می خواهید احساس یک فضا را چگونه تعیین کنید. سنتی ، رسمی ، ظریف؟ بازیگوش ، شوخ طبع ، دعوت کننده؟ تک رنگ ، ساده ، مدرن؟ الهامات طراحی را در هر جنبه از زندگی یادداشت کنید.

5 نکته مهم که هر طراحی در دکوراسیون خانه رعایت می‌کند - وبسایت رابو

2. آنچه را که دوست ندارید را پیدا کنید

برای مردم بیان آنچه دوست ندارند بسیار ساده تر است. با قرار دادن عدم پذیرش در معادله ، می توان برخی موارد را حذف کرد و موارد دیگر را محدود کرد. به عنوان مثال ، یک چاپ درشت در مقیاس بزرگ ممکن است چیزی را در دوران کودکی شما یادآوری کند که نمی خواهید در فضای خود ببینید. به همین ترتیب ، یک رنگ خاص ممکن است احساساتی از روند طراحی گذشته را ایجاد کند که مشتاق تکرار آن نیستید. این خاطرات و واکنش ها بسیار شخصی و فردی است و سلیقه ما را نیز تعریف می کند.

3. فضا همه چیز را تعیین می‌کند

برنامه ریزی فضایی ، که مقیاس را تحت تأثیر قرار می دهد ، ضروری است. مردم اغلب از مبلمان خیلی بزرگ یا خیلی کوچک برای یک مکان استفاده می کنند. مبلی را انتخاب کنید که در واقع فضای لازم برای آن را دارید. به تعادل یک فضا فکر کنید. برای اتاقهای بزرگتر ، ایجاد مناطق برای فعالیتهای مختلف را در نظر بگیرید: یک منطقه نشستن که برای مکالمه مناسب است. منطقه دیگری برای تماشای تلویزیون. یک منطقه کاری با میز برای پروژه ها یا بازی ها.

5 نکته مهم که هر طراحی در دکوراسیون خانه رعایت می‌کند - وبسایت رابو

4. از رنگ خود نمونه بگیرید

انتخاب رنگ یکی از مهمترین و مقرون به صرفه ترین تصمیماتی است که می توانید بگیرید. انتخاب مناسب رنگ به طور هماهنگ فضاها را بهم متصل می کند. در نظر بگیرید که چگونه رنگها بر روحیه ما تأثیر می گذارند. برخی از رنگ ها باعث می شوند افراد احساس شادی، آرامش یا حتی تحریک کنندگی کنند.

5 نکته مهم که هر طراحی در دکوراسیون خانه رعایت می‌کند - وبسایت رابو

هنگام مشاهده گزینه ها ، از رنگ های واقعی روی دیوارهای خود استفاده کنید. آنها را در نور طبیعی ، نور صبح و شب مشاهده کنید. غالباً یک رنگ مشکی که برای یک دکوراسیون خوب جواب داده باشد ، برای پروژه دیگری مفید نخواهد بود. آنچه ممکن است در خانه دوست شما جوابگو باشد در خانه شما ممکن است اصلا چیز جذابی نباشد. تعداد انگشت شماری از رنگ های مختلف را روی دیوار امتحان کنید و توجه ویژه ای به پس زمینه داشته باشید. آنها می توانند لکهای صورتی ، آبی یا زرد داشته باشند. محیط بیرون به شدت بر دمای نور تأثیر می گذارد. پوشش گیاهی و آسمان می تواند بازتاب هایی از رنگ های سبز و آبی در دیوارهای داخلی شما ایجاد کند.

5. از زمین شروع کنید

طراحی می تواند طاقت فرسا باشد. مردم اغلب می خواهند بدانند دقیقاً از کجا شروع کنند. برای هر اتاق ، معمولاً پیشنهاد می شود که ابتدا از زمین شروع کنید: در مورد پوشش کف تصمیم بگیرید. فرقی نمی کند که می خواهید کف چوب ، فرش ، کاشی و یا سنگ داشته باشید. برنامه ریزی همزمان این موارد مهم است ، درغیر اینصورت نمیتوان نتیجه خوبی هم انتظار داشت.

منبع : طلا 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *