7 تکنیک مهم برای نظم بخشیدن به اتاق خواب

7 تکنیک مهم برای نظم بخشیدن به اتاق خواب

7 تکنیک مهم برای نظم بخشیدن به اتاق خواب

اتاق خواب محلی برای آرامش است. خستگی روزهای پرمشغله در این اتاق از بین می‌رود. اهمیت اتاق خواب نیز مانند سایر قسمت‌های خانه است. ما محلی برای رهایی از خستگی و پیدا کردن ایده‌های جدید نیاز داریم. باید تمام تلاشمان را بکنیم تا این مکان بیش از هرجایی آرامش و انرژی لازم برای کل روز را فراهم کند. بی‌نظمی یا دکوراسیون کسل کننده نباید در این قسمت از خانه وجود داشته باشد. منبع الهام و انرژی‌های ما بهتر است تا همیشه مرتب و زیبا باشد. ایده‌های پیشنهادی ما برای زیباسازی اتاق خواب را دنبال کنید.

1. می‌توانید با بازسازی شروع کنی

برای تغییر دکوراسیون یا بازسازی یک اتاق قدیمی چند قدم کلیدی بردارید. اتاق‌ها و بناهای قدیمی در بسیاری از موارد دچار ناهمواری‌های سطح و کف هستند. این ناهمواری را در کنج‌ دیوارها نیز خواهید دید. قدم اول تراز کردن سقف، دیوارها و کف است. یک تراز لیزری کوچک یا جیبی کمک بزرگی خواهد بود. تراز لیزری به شما نشان می‌دهد بنایی که در حال ساخت یا بازسازی آن هستید تا چه اندازه هموار و صاف است و در چه قست‌هایی ناهمواری دارد. این قدم اول را با دقت بردارید تا در ابتدای کار بنای بازسازی یا ساخته شده نامتناسب نباشد.

2. کناف و سقف کاذب استفاده کنید

قدم دیگری که برای زیبا سازی و مرتب بودن اتاق باید انجام دهید تغییر جزئی دکوراسیون است. کناف کاری یک روش به صرفه برای تغییر شکل سقف و حتی دیوارهای اتاق خواب و تمام قسمت‌های دیگر است. ورق‌های نازکی که بر روی سقف نصب می‌شوند و با نورپردازی صحیح آرامش لازم برای اتاق خواب را تامین می‌کنند. اگر می‌خواهید دقت کار خود را بالا ببرید و کناف‌ها به دقت در جای درست قرار بگیرند، می‌توانید از یک جی پی اس (gps) جیبی کمک بگیرید. شما مکان دقیق را روی جی پی اس مشخص می‌کنید و آن را علامت گذاری می‌کنید تا درصد خطای کار را پایین بیاورید.

3. انتخاب رنگ نور صحیح برای اتاق خواب

بهترین نورها ترکیبی از سفید و زرد هستند و در کنار هم قرار دادن این دو نور، انرژی محیط را متعادل می‌کند. نور اتاق خواب بهتر است از چند منبع مختلف تامین شود. نیازی به استفاده از لوسترهای مجلل ندارید. اگر علاقه زیادی به تجملات دارید می‌توانید مدل‌های تجملاتی را انتخاب کنید اما در این روزها سادگی زیبایی زیادی را برایتان به همراه دارد.

سادگی اجازه فکر کردن به شما را می‌دهد. اتاقی شلوغ و پر از مجسمه مجلل نمی‌تواند محیطی مناسب برای آرامش شما باشد. پیشنهاد می‌کنیم نورها را تقسیم بندی کنید. یک آباژور، یک چراغ مطالعه پایه باند، تعدادی چراغ دکوراتیو و رشته‌ای در قسمت‌های مختلف اتاق خواب به کار ببرید. آینه‌های چراغ دار که به آینه‌های رینگ لایت معروف هستند طرفدار زیادی دارند. اگر دکوراسیون اتاق خواب شما با چنین مدل‌هایی تناسب دارند یک آینه با این مشخصات به زیبایی اتاقتان اضافه خواهد کرد.

4. کمد لباس خود را مرتب کنید

بعضی افراد صندلی‌های اتاق خواب خود را با کمد لباس اشتباه می‌گیرند و آنقدر لباس‌های خود را روی آن تل انبار می‌کنند که  دیگر کمد لباسی ندارند. در واقع تمام محتویات کمد به صندلی‌های خالی منتقل شده است. کمی بهتر عمل کنید و زمانی که از سر کار بازمیگردید، لباس‌های آلوده را درون سبد لباس چرک‌ها یا درون لباسشویی قرار دهید. لباس‌های تمیز را تفکیک کرده و آنها را داخل کمد آویز کنید. سعی کنید تا تمامی کفش‌ها، شال و روسری‌ها، لباس‌های راحتی و لباس‌های رسمی را از هم تفکیک کنید تا در هنگام نیاز به هر مورد تمام کمد را برای پیدا کردن یک لباس زیر و رو نکنید.

5. تا حد امکان از تزئینات و تجملات به دور باشید

سادگی بهترین انتخاب برای محل استراحت شما است. نیازی نیست تزئینات طلایی رنگ یا چندین قاب عکس بزرگ شخصی روی دیوار داشته باشید. شما به یک آینه قدی یا متوسط، تخت و پاتختی، گیاهان سبز و نور کافی احتیاج دارید. چیزی بیش از این برای اتاق خواب ضروری نخواهد بود. در صورت نیاز اتاق مطالعه خود را جدا کنید یا میز مطالعه خود را در قسمتی قرار دهید که بیشترین نور طبیعی را داشته باشد. زمانی که پشت این میز می‌نشینید باید به بهترین شکل برای روزهای پیش رو برنامه بچینید. روی میز را خلوت کنید و چند المان انرژی بخش روی آن قرار دهید.

6. میز آرایشی

این قسمت از اتاق خانم‌ها مخصوصا خانم‌های شاغل چیزی شبیه به میدان جنگ است. فقط خودشان می‌دانند که کدام لوازم آرایشی یا محصول پوستی کجای میز قرار دارد. داشتن نظم جدا از فراهم کردن انرژی باعث حال خوب خودتان خواهد بود. تمام لوازم آرایشی را دسته بندی کنید و آنها را از لوازم پوستی تفکیک کنید. دو قسمت مجزا برای هر کدام در نظر بگیرید.

اگر تعداد زیادی عطر و ادکلن دارید نیازی نیست همه آنها را روی میز قرار دهید. می‌توانید جای مناسبی را درون کشوی میز به آنها اختصاص دهید. میز آرایش شما هرچه خلوت‌تر باشد راحت‌تر می‌توانید به هر محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. برای مثال کرم‌های مخصوص مراقبت پوست مانند کرم دور چشم و کرم‌های آبرسان که استفاده زیادی دارند را در دسترس‌ترین قسمت قرار دهید تا به راحتی آنها را بردارید و سرجای خود قرار دهید.

7. کتابخانه

بعضی افراد معتقد هستند که کتاب و کتابخانه نیاز به اتاقی مجزا دارد و نمی‌شود کتاب را در محیطی که برای استراحت انتخاب کرده‌اید قرار دهید. انتخاب با خودتان است. کتاب‌ها مجموعه‌ای از انرژی روان هستند و هرکتاب انرژی یک یا چند انسان را منتقل می‌کند. این مجموعه انرژی‌ها نیاز به محیطی مجزا برای روان بودن دارند. اتاقی مجزا برای کتاب‌ها و مطالعه داشته باشید و در صورت امکان یک کتابخانه شخصی بسازید. روزهایی که انرژی زیادی لازم دارید این اتاق را برای کارهای خود در نظر بگیرید تا حس خوب مورد نیازتان را بدست آورید.

هر روز اتاق خواب و اتاق استراحت خود را مرتب کنید. این کار را مانند روتین پوستی خود انجام دهید. روح شما به نظم یک اتاق تمیز نیاز دارد و تا حد امکان باید این انرژی از اتاق خواب شما شروع شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *