8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه – بخش دوم

8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه – بخش دوم

8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه - بخش دوم

5. میز ناهار خوری در آشپزخانه

اگر میز غذاخوری شما کوچک است و در آشپزخانه ی شما، به اندازه ی کافی جا برای گذاشتن آن دارید آن را درون آشپزخانه قرار دهید، در غیر این صورت حتما میز غذاخوری کوچک شما باید نزدیک آشپزخانه ی شما قرار بگیرد و سعی کنید کمترین فاصله را از آشپزخانه ی شما داشته باشد تا بتوانید به راحتی وسایل پذیرایی و آشپزخانه را به روی میزتان منتقل کنید و زحمت زیادی برای شما نداشته باشد.

بهتر است برای انتخاب جایی که قرار است میز غذاخوری قرار بگیرد خلاقیت زیادی به خرج دهید. به عنوان مثال اگر فضایی که در آن قرار دارید کوچک است و میز غذاخوری شما نسبت به فضا ابعاد بیشتری را دارد اگر امکانش بود آن را به دیوار بچسبانید و با این کار می توانید از فضای اطراف نیز  نهایت استفاده را ببرید.

6. فرش مناسب برای میز ناهارخوری خود را پیدا کنید

یک فرش مساحتی فضای ناهارخوری شما را مشخص خواهد کرد. فرشی را انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود مانند پشم یا مو روی پوست و سپس مطمئن شوید که فرشی با اندازه ی مناسبی دارید.

فرش ناهارخوری باید به اندازه ای بزرگ باشد که فرش حدود 2 فوت در دور تا دور میز و صندلی ها اضافه باشد. البته، این در مورد میز غذاخوری هایی است که شما به صورت روزانه استفاده می کنید.

اگر فضای ناهارخوری اجازه نمی دهد فرش به اندازه کافی بزرگ باشد، بهتر است اصلاً فرش زیر میز نباشد.

زمانی که فضای بین قسمت های نشیمن، ناهار خوری و آشپزخانه کاملاً باز است، گاهی اوقات فضای محدودی دارید. با فرش می توانید هر منطقه را تعریف کنید و آن ها را جدا کنید. فرش اتاق ناهارخوری نباید روی قسمت های دیگر همپوشانی داشته باشد.

7. چراغ های اتاق غذاخوری

طراح Mary Lee Smyth به مشتریان خود توصیه می کند که یک سوئیچ کم نور باید نور اصلی را در هر اتاق غذاخوری کنترل کند. دیمر به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز به تمیز کردن و راه اندازی فضای ناهار خوری به توان کامل برسید. سپس هنگامی که نیاز به ایجاد یک عصر صمیمی تری دارید، نور را پایین بیاورید.

لوستر اتاق غذاخوری شما نقطه کانونی اصلی منطقه غذاخوری شما است. از معاصر تا سنتی، گزینه ها و سبک های زیادی متناسب با طراحی اتاق شما وجود دارد.

نور بالای میز شما باید سبک میز و سایر مبلمان اتاق را منعکس کند. لوستر شما باید به اندازه کافی پایین آویزان شود تا در چشم مهمانان نشسته در اطراف میز “نور لامپ” وجود نداشته باشد، اما نه آنقدر پایین که در مکالمه شما و مهمان های اطراف میز اختلال ایجاد کند.

دیوارکوب ها به خوبی به عنوان نورپردازی برجسته در اتاق های غذاخوری عمل می کنند. آنها با هر فضایی سازگار می شوند و می توانند فضایی رمانتیک ایجاد کنند، به خصوص وقتی با نور شمع همراه شوند.

دلیلی وجود دارد که رستوران ها نور خود را کم می کنند. همه چیز اشتها آورتر به نظر می رسد و مردم در نور کم بهترین ظاهر را دارند. یک چراغ آویز و چند عدد چراغ رومیزی می تواند تفاوت را ایجاد کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *