8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه – بخش اول

8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه – بخش اول

8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه - بخش اول

بهترین محل میز ناهارخوری در دکوراسیون

اگر فکر کنید، متوجه می شوید که اتاق های غذاخوری در واقع قلب خانه های ما هستند. آن ها فضاهایی هستند که در آن اوقات خوشی را با خانواده و دوستان به اشتراک می گذاریم. یک منطقه ناهار خوری زیبا – جایی که منعکس کننده سلیقه و سبک شما باشد – تجربه را حتی شیرین تر می کند.

افرادی که در خانه های بزرگ تر زندگی می‌کنند این دغدغه‌ها را ندارند زیرا فضای بزرگی که در اختیار آنها قرار گرفته است باعث می‌شود بتوانند یک اتاق جدایی را برای میز غذاخوری اختصاص دهند ولی در خانه های کوچک این دغدغه وجود دارد که به خاطر نبودن فضای مشخص برای میز غذا خوری این‌ میز باید کجا قرار بگیرد. قبل از اینکه میز غذاخوری را خریداری کنید باید مطمئن شوید که چه ابعادی مدنظر شما قرار دارد و چه میزان فضایی در محیط توسط میز غذاخوری و صندلی های آن اشغال می شود.

8 نکته برای بهترین فضای غذاخوری در خانه

حال، دکوراسیون اتاق ناهارخوری عالی را تصور کنید. خواه این یک اتاق مستقل باشد یا بخشی از یک مفهوم باز، منطقه غذاخوری شما باید کاربردی، کاربردی و زیبا باشد! در این مطلب بیتوته 8 نکته برای شروع شما وجود دارد:

1. اجازه دهید جزئیات معماری خانه شما را راهنمایی کند

همیشه سبکی از چوب و پارچه را انتخاب کنید که شبیه طراحی خانه شما باشد. به اتاق شما شخصیت می افزاید و بیانیه ای می دهد!

این بدان معنا نیست که اگر در یک خانه روستایی 1820 زندگی می کنید، ممکن است یک اتاق غذاخوری معاصر نداشته باشید! ترکیب سبک‌ها و زمان های طراحی داخلی تا زمانی کار می کند که سبک متضاد از نظر بصری در داخل اتاق وجود داشته باشد.

اگر خانه مزرعه ای سنگی دوست داشتنی دارید و مشتاق یک ست ناهارخوری شیشه ای و کرومی هستید، ادامه دهید. با این حال، شاید برخی از درهای فرانسوی را به اتاق غذاخوری اضافه کنید تا سبک داخل اتاق را محدود کنید.

2. به فضا و مقیاس فکر کنید

ممکن است زمانی که برنامه ریزی اتاق ناهارخوری جدید خود را شروع می کنید، چالش برانگیز باشد، اما اگر لیست خواسته ها و برنامه ای ایجاد کنید، قرار دادن مبلمان می تواند بدون دردسر باشد. اگر به شکل اتاق و الگوی ترافیک خود فکر کنید، روند برنامه ریزی شما بسیار آسان تر خواهد شد.

یکی از مهم ترین نکاتی که برای قرار دادن میز و صندلی غذاخوری باید در نظر بگیرید این است که هرگز این میز و صندلی ها را در قسمت های شلوغ و پر رفت و آمد منزل خود قرار ندهید زیرا در صورت قرار دادن میز غذاخوری در این قسمت ها هم برای تردد و سرو غذا و چیدمان میز دچار مشکل می شوید  و دست شما  برای چیدمان مناسب باز نیست.

3. اندازه میز مناسب چقدر است ؟

به یاد داشته باشید، یک اتاق غذاخوری بدون میز ناهارخوری فقط یک اتاق است. به همین دلیل ضروری است که تصمیم بگیرید هدف اتاق شما چیست. آیا فقط برای غذا خوردن و سرگرمی است یا چند منظوره خواهد بود، مانند استفاده از اتاق به عنوان فضای کاری یا فضای بازی؟ تصمیم شما به شما در تعیین اندازه و شکل میز و سایر قطعاتی که برای فضا نیاز دارید کمک می کند.

مهم است که در هنگام خرید میز غذاخوری به تعداد افرادی را که در یک زمان میزبان خواهید کرد را در نظر داشته باشید.

4. سبک های مختلف مبلمان را با هم مخلوط کنید

طراحی داخلی راه طولانی را پیموده است. همیشه لازم نیست میز سنتی با شش صندلی همسان داشته باشید. شما می توانید مبلمان ناهارخوری را به روش های مختلفی با هم ترکیب کنید. سعی کنید صندلی های میانی را با دو صندلی کاپیتان در هر انتهای میز هماهنگ کنید. گزینه دیگر این است که سه طرف میز را با همان سبک صندلی ردیف کنید و سپس یک نیمکت بلند و روکش شده را در سمت چهارم قرار دهید. برای خلاقیت بیشتر، سه نوع مختلف صندلی را با هم ترکیب کنید!

مخلوط کردن می تواند فراتر از مبلمان باشد. قوانین طراحی داخلی امروزی می گوید که می توانیم رنگ های مختلف چوب را با هم ترکیب کنیم، به شرطی که ته رنگ یکسانی داشته باشند. شما می توانید الگوها و رنگ های مختلف پارچه را به شرط رعایت قوانین چرخه رنگ ترکیب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که خارج از چارچوب فکر کنید!

خانه شما چنین فضای صمیمی است و باید شخصیت شما را با سبک آن نشان دهد. برای موفقیت در دستیابی به این هدف، باید زمان و تلاش خود را صرف تعیین سبک طراحی دلخواه خود کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *