9 اشتباه در طراحی آشپزخانه که باعث آشفتگی می شود

9 اشتباه در طراحی آشپزخانه که باعث آشفتگی می شود

9 اشتباه در طراحی آشپزخانه که باعث آشفتگی می شود

آشپزخانه یکی از جالب ترین و پر استفاده ترین قسمت خانه ی ما است. ما زمان زیادی را در آن می گذرانیم، بنابراین باید راحت و چند منظوره باشد. اما چندین اشتباه در طراحی وجود دارد که منجر به ناراحتی های مداوم می شود. آیا می خواهید یک اجاق درست در کنار یخچال قرار دهید؟ اگر مطمئن نیستید، این مقاله را حتما مطالعه کنید!

رایج ترین اشتباهات را جمع آوری کرده ایم و نکاتی را برای کسانی که می خواهند آشپزخانه ای مناسب داشته باشند پیدا کرده ایم.

9. قرار دادن وسایل آشپزخانه در محل نامناسب

وسایل آشپزخانه را نباید خیلی بالا یا خیلی پایین قرار بدهید. قد خود را در نظر بگیرید، بهترین فاصله درست در سطح کمر است. به عنوان مثال، بهتر است فر خود را در سطح کمر قرار بدهید تا هنگام بیرون آوردن چیزها از آن خودتان خود را نسوزانید.

8- کابینت های سنگین روی دیوارهای نازک

شما می توانید قفسه ها و کابینت ها را فقط بر روی دیوارهای محکم و کاشی شده نصب کنید یک دیوار گچ کاری نمی تواند چنین وزن سنگینی را تحمل کند، بنابراین این کار را نکنید.

7. سینک نامناسب

مهمترین چیزها در مورد سینک ها، راحتی و قابلیت استفاده از آن ها است. سینک ظرفشویی باید جادار باشد و از موادی ساخته شود که قادر به تحمل درجه حرارت بالا هستند. انتخاب اندازه مناسب نیز مهم است.

6. گوشه های خالی

استفاده از همه گوشه ها به ویژه در مورد آشپزخانه های کوچک بسیار مهم است. سینی های چرخان می توانند به راحتی جایگزین کشوهای بی فایده شوند. درهای تاشو بسیار گران هستند اما واقعاً ضروری هستند: شما قادر خواهید بود از تمام فضای داخل استفاده کنید.

5. درزهای اضافی در کاشی های بین کابینتی

یک صفحه شیشه ای بین کابینت ها بسیار عالی به نظر می رسد، به همین دلیل بسیاری از مردم آن را دوست دارند. اما فراموش نکنید که گرد و غبار همیشه پشت شیشه قرار می گیرند. علاوه بر این، اگر می خواهید پس انداز کنید و شیشه ارزان بخرید، ممکن است روی آن ها خراش و ترک ایجاد شود. در نتیجه، آشپزخانه شما زشت به نظر می رسد.

اگر هنوز می خواهید از شیشه استفاده کنید، یک قطعه طولانی (بزرگ) از آن را سفارش بدهید. شیشه را نباید به ورقه های کوچک تقسیم کرد.

قابل اطمینان ترین و بادوام ترین بک گراند از شیشه محکم ساخته شده است. سعی نکنید در هزینه ها صرفه جویی کنید.

4- نور کافی نیست

نور در آشپزخانه بسیار مهم است. آشپزخانه ها بزرگتر به نظر می رسند، اما اگر کابینت های شما از رنگ های تیره است، خرید لامپ های اضافی را فراموش نکنید. توصیه می شود چندین چراغ نصب کنید، چراغ اصلی از سقف، چراغ بالای کانتر، چراغ هایی زیر کابینت ها و یک چراغ زیبا در بالای میز ناهار خوری.

همچنین قرار دادن تمام سوکت ها به روش صحیح و راحت بسیار مهم است. هرچه نور آشپزخانه شما بیشتر باشد، طبخ آن راحت تر است.

3. بدون ستون

فاصله ی زیر کابینت ها را با تکه ای از  جنس کابینت بپوشانید تا از ورود گرد و غبار و آشغال ها به زیر آن ها جلوگیری شود.

2. هیچ فاصله ای بین لوازم وجود ندارد

مناطق بافر مناطقی بین یخچال، سینک ظرفشویی و اجاق گاز برقی است. وجود آنها در آشپزخانه ضروری هستند زیرا محصولات را از یخچال خارج می کنید، آنها را می شویید و سپس می پزید.

همچنین توصیه نمی شود که اجاق گاز را درست در کنار یخچال قرار دهید، زیرا یخچال شما زودتر خراب می شود. یخچال به دلیل دمای زیاد برای حفظ دمای سرما فوق العاده کار می کند. برای اینکه اجاق گاز خود را از آب دور نگه دارید، آن را درست در نزدیکی سینک قرار ندهید.

1. کف های نامناسب در آشپزخانه

اگرچه کفپوش لمینیت بسیار محبوب است، آن را در آشپزخانه قرار ندهید زیرا ممکن است به دلیل آب زیاد باد کنند. اگر کف آشپزخانه را سرامیک کنید، آشپزخانه شما دنج نخواهد بود زیرا پای شما همیشه سرد خواهد بود و در صورت افتادن ظروف و قابلمه های شما ممکن است خراب شود.

توصیه می کنیم سرامیک ها و چوب اصلاح شده را با هم ترکیب کنید. کاشی و سرامیک ها را درست در نزدیکی کابینت ها قرار دهید و چوب اصلاح شده را از نظر حرارتی در منطقه غذاخوری (وسط آشپزخانه) قرار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *