9 ایده هوشمندانه برای چیدمان 

9 ایده هوشمندانه برای چیدمان و ذخیره سازی در خانه های کوچک (1 – 3)

زندگی در فضای کوچک دارای مزایایی است اما تلاش برای نظم داددن به یک خانه کوچک تا حدودی آسان نیست.

اما لازم نیست نگران باشید – با چند تغییر کوچک، می توانید بی نظمی و شلوغی را در کمترین زمان ممکن از بین ببرید. در این مقاله ما 9 نکته و ترفند برای چیدمان و ذخیره سازی خانه به شما ارائه می دهیم و سعی بر آن داریم که کارها را تا حدودی برای شما راحت تر سازیم.

9 ایده هوشمندانه برای سازماندهی فضای کوچک

به دنبال ایده هایی برای چیدمان اتاق خواب هستید؟ ایده های برای ذخیره سازی اتاق نشیمن؟ یا شاید فقط ایده های ساده سازماندهی باشد؟ هرچه باشد، ما شما را حمایت می کنیم!

1.    وقتی نوبت به جستجوی فضای ذخیره سازی می رسد، در صورت امکان از فضای عمودی بهره ببرید و تا آنجا که می توانید از آنها بالا بروید.

9 ایده هوشمندانه برای چیدمان و ذخیره سازی در خانه های کوچک (1 – 3) - وبسایت رابو

ممکن است فضای زیادی در مساحت کف نداشته باشید، اما به طور معمول فضای عمودی کم نیست.

نصب یک مجموعه ساده از طاقچه های دیوارکوب و یک تکه تخته سه لایه، یک روش مقرون به صرفه و آسان برای ایجاد نظم در کمد و محل زندگی است. جعبه ها و سبدهای زیبا را اضافه کنید و لباس های زمستانی، اسباب بازی های استفاده نشده و رواندازهای مهمان را پنهان سازید.

2.    2. نمی توانید بالا بروید؟ پایین برو

9 ایده هوشمندانه برای چیدمان و ذخیره سازی در خانه های کوچک (1 – 3) - وبسایت رابو

یکی از ساده ترین راه حل ها برای سازماندهی خانه ها، افزودن محل نگهداری در زیر مبلمان است، خصوصاً در مورد ایده های چیدمان اتاق خواب از فضای زیر تختخواب بهره ببرید.

اما تعبیه انبار در زیر تخت لزوماً به معنای داشتن سطل های شفاف پلاستیکی نیست؛ فقط اگر بخواهید همه چیز را پنهان نگه دارید، گزینه های بسیار خوبی هستند. برای بالا بردن زیبایی، به جای سطل های پلاستیکی شفاف، از ظروف حصیری بافته شده مناسب یا جعبه های چوبی استفاده کنید و در این صورت مجبور هم نیستید آنها را پنهان نمایید.

3.    3. از  فضای دیوار استفاده کنید.

9 ایده هوشمندانه برای چیدمان و ذخیره سازی در خانه های کوچک (1 – 3) - وبسایت رابو

این ایده یکی از پرطرفدارترین گزینه هاست. به جای اِشغال فضای کمد یا کف، برخی از موارد مورد علاقه خود را به دیوارها آویزان کنید. به طور مثال مجموعه کلاه ها یا کیف های خود را به دیوار بیاویزید. برای این کار از قلاب های چوبی گرد استفاده کنید و آنها را به دیوار بکوبید و وسایل را به آن ها آویزان نمایید. این حباب های چوبی برای نظم بخشیدن به وسایل آویز زیبا و مرتب به نظر می رسند.

گزینه دیگری که می توانید به کار ببرید، استفاده از سازمان دهنده های جیب دار دیواری است که به دیوار آویخته می شوند و می توانید ابزار کار خود را در آن ها قرار بدهید. این مجموعه ها زیبا و با دوام هستند! بعلاوه، شما می توانید از آن به روشهای مختلف استفاده کنید – در اداره یا کارگاه خود برای سازماندهی وسایل، در قسمت ورودی برای نامه ها و کلیدها ، حتی در کمد کفش و لوازم جانبی.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *