9 نکته طراحی منزل برای مستجران

 

9 نکته طراحی منزل برای مستجران

 
اجاره کردن یک خانه و اجاره‌نشینی می‌تواند کاری لذت‌بخش باشد. در این حالت شما مسئولیت‌های مالک اصلی خانه را در قبال آن ندارید، شما می‌توانید به راحتی از چیزهای موقتی در خانه استفاده کنید، و دلیلی هم ندارد که نگران وضعیت پشت بام باشید. با این حال اجاره‌نشینی می‌تواند آزاردهنده و کمی ناامیدکننده باشد، چراکه شما نمی‌توانید بر روی ظاهر خانه خود کنترل کامل داشته باشید.

وقتی شما نمی‌توانید دیوارها را رنگ بزنید، برخی از عناصر خانه را تغییر دهید، و یا برخی از کارهایی که به آن‌ها علاقه دارید را در خانه انجام دهید کمی ناامید و ناراحت می‌شوید. اما در این وضعیت هم می‌توان خانه اجاره‌ای را به گونه‌ای طراحی کرد که الهام‌بخش، زیبا، کارآمد، و جذاب باشد و همان ظاهری را داشته باشد که شما به دنبال آن هستید. در این مطلب 9 حقیقت در مورد طراحی یک خانه را با شما در میان می‌گذاریم که دانستن آن برای هر مستاجری که در خانه‌ای زندگی می‌کند که متعلق به او نیست یاری دهنده است.

خواه خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید اولین آپارتمان اجاره‌ای شما باشد و خواه بیستمین آپارتمان، این حقایق در مورد طراحی را می‌توان در هر خانه اجاره‌ای به کار گرفت و در نتیجه تجربه شما از زندگی در یک خانه اجاره‌ای را لذت‌بخش و جذاب خواهد کرد.

  1. استفاده از تابلوهای هنری بزرگ و کاغذ دیواری‌های قابل تعویض برای پوشاندن فضاهای زشتی است که نمی‌توان آن‌ها را رنگ کرد.

برای کسانی که عاشق رنگ هستند و دوست دارند هر جا که زندگی می‌کنند آن‌جا را شبیه خودشان کنند و بر اساس نیازها و سلایق خود طراحی کنند هیچ چیز بدتر از این نیست که نتوانند خانه‌ اجاره‌ای خود را رنگ کنند. اما به جای پذیرش این نوع محدودیت‌ها، کمی خلاق باشید و از تابلوهای هنری بزرگ (می‌توانید آن‌ها را بخرید یا خودتان دست به کار شده و آن‌ها را بسازید) و حتی کاغذ دیواری‌های قابل تعویض استفاده کنید.

  1. با استفاده از مبلمان هم می‌توانید رنگ را وارد خانه اجاره‌ای خود کنید.

در چنین موقعیتی، این‌که نمی‌توانید از رنگ در دیوارها و یا سقف خانه اجاره‌ای خود استفاده کنید به این معنی نیست که دست شما در ایجاد یک پالت رنگی زیبا در فضای خانه بسته است. همان انرژی که می‌خواهید برای رنگ کردن دیوارها یا سقف صرف کنید در مورد مبلمان به کار ببرید، و یا کمی جسورتر باشید و از پرده‌های رنگی و طرح‌دار استفاده کنید.

هم‌چنین می‌توانید از قالیچه‌های رنگارنگ با طرح‌های فوق‌العاده جذاب استفاده کنید و یا با به کارگیری وسایل تزئینی رنگی کیفیت طراحی خانه اجاره‌ای خود را افزایش دهید. برای این‌که در نهایت از نظر بصری به فضایی یکدست و یکپارچه دست پیدا کنید بهتر است رنگ‌های مختلف را در قسمت‌های مختلف خانه خود، از بالا تا پایین و از چپ به راست، پخش کنید.

  1. استفاده از گیاهان یکی از بهترین‌ها راه‌ها برای پنهان کردن چیزهایی است که به آن‌ها علاقه ندارید.

راه‌های زیادی برای پنهان کردن چیزهایی که در خانه‌های اجاره‌ای به آن‌ها علاقه ندارید وجود دارد، اما هیچ‌کدام از این راه‌ها تاثیرگذارتر و راحت‌تر از قرار دادن گل‌ها و گیاهان در جایی مناسب در خانه نیست. نکته مثبت این است که گیاهان همیشه حس و حالی سرزنده و غنی به فضای خانه می‌دهند و به هر حال استفاده از آن‌ها ایده خوب و مفیدی است.

  1. استفاده از پرده‌های مناسب حس و حالی کامل و پخته به فضای خانه می‌دهد.

چه از دیوارهای تمام‌سفید خانه اجاره‌ای خود بیزار هستید، و چه آپارتمان شما دارای عنصری معمارانه نیست که به شما انرژی مثبت بدهد، استفاده از پرده‌های مناسب و زیبا می‌تواند ظاهر کلی اتاق شما را جذاب‌تر کرده و به آن جلوه‌ای شاد و سرزنده بدهد. به تمام جزئیات و عناصر مربوط به پرده توجه کنید؛ مثلا در مورد اندازه پرده می‌توانید در این مورد تصمیم بگیرید که پرده‌ای که انتخاب می‌کنید کمی بلندتر و عریض‌تر از چارچوب پنجره باشد تا این عنصر حضوری برجسته و گیرا در اتاق داشته باشد. هم‌چنین استفاده از پرده‌ها راهی بسیار مناسب برای اضافه کردن رنگ و طرح به فضای خانه است.

  1. بر روی وسایلی سرمایه‌گذاری کنید که می‌توانید آن‌ها را با خود به خانه بعدی ببرید.

کسانی که در مورد پول خرج کردن در یک خانه اجاره‌ای مردد هستند باید کمی در مورد تفکر خود در این زمینه تجدید نظر کنند. بر روی وسایلی سرمایه‌گذاری کنید که به آن‌ها علاقه دارید و در ضمن می‌توانید آن‌ها را همراه خود به خانه‌ بعدی ببرید. فقط هنگام انتخاب این وسایل به این نکته توجه کنید که بهتر است آن‌ها دارای کارکردهای مختلف و سبک انعطاف‌پذیری باشند تا بتوانید از آن‌ها در خانه بعدی خود نیز استفاده کنید.

  1. وجود کفپوش‌های زشت در خانه اجاره‌ای به معنی از بین رفتن طراحی نیست.

نکته‌ای که در مورد کفپوش‌های بی‌کیفیت و گاهی زشت وجود دارد این است که درست است که نمی‌توان آن‌ها را تعویض کرد اما راه‌های بسیار زیادی برای بهبود ظاهر آن‌ها وجود دارد. از استفاده از کفپوش‌های موقت گرفته تا استفاده از قالیچه‌های بزرگ و زیبا، راه‌هایی هستند که می‌توان کفپوش‌های خانه را تغییر داد. اگر خانه اجاره‌ای شما دارای کفپوش‌های زشت و بی‌کیفیت است اصلا ناامید نشوید، راه‌های گفته شده را امتحان کنید و مطمئن باشید که این راه‌ها اثربخش و مفید هستند.

  1. انجام برخی از تغییرات بسیار کارامد است، اما این تغییرات را از یاد نبرید.

گاهی اوقات مستاجران اولین کاری که به سرعت انجام می‌دهند پنهان کردن چیزهایی است که به آن‌ها علاقه‌ای ندارند. اما باید توجه داشت که می‌توان برخی از عناصر خانه‌های اجاره‌ای را عوض کرد و یا به جای آن‌ها از عناصر بهتری استفاده کرد. فقط کافی است عناصر اصلی را حفظ کرده تا وقتی می‌خواهید از این خانه نقل مکان کنید آن‌ها را سر جای خوشان بگذارید. البته بهتر است این تغییرات را جایی یادداشت کنید تا از یادتان نروند. از لوسترهای زشت و بی‌کیفیت گرفته تا روکش‌های نامناسب درهای ورودی می‌توان عناصر زیادی را تغییر داد. دوباره تکرار می‌کنیم تغییرات و نحوه نصب عناصر اصلی را از یاد نبرید تا هنگامی ترک این خانه به راحتی بتوانید آن‌ها را سر جای خودشان بگذارید.

  1. استفاده از فضاهای نگهدارنده در هر فضای کوچکی ضروری است.

خواه شما دارای یک کمد کوچک هستید و خواه تعداد زیادی کمد، مدتی طول می‌کشد تا شما بهترین فضا را برای نگهداری از وسایل خود در خانه اجاره‌ای پیدا کنید. این وسایل می‌توانند لباس‌های زمستانی باشند و یا حتی قابلمه و ماهی‌تابه. وقتی تعداد زیادی فضای نگهدارنده در خانه خود ندارید، از راه‌های زیادی برای ایجاد چنین فضاهایی می‌توانید استفاده کنید. این فضاهای نگهدارنده باید به راحتی نصب شوند و بتوانید هنگام نقل مکان از این خانه آن را با خود به خانه بعدی ببرید. اکنون در بازار گزینه‌های زیادی در دسترس شما هستند و شما می‌توانید بر اساس نیاز خود دست به انتخاب بزنید.

  1. خانه اجاره‌ای خود را بر اساس سلایق خود طراحی کنید.

من بارها با افرادی مواجه شده‌ام که معتقدند چون خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنند متعلق به آن‌ها نیست، بهتر است هیچ خرجی در آن نکنند و آن را بر اساس سلیقه خود طراحی نکنند. آن‌ها به دنبال ایده‌آلی هستند که شاید هیچ‌گاه هم به آن دست نیابند. شرایط خانه اجاره‌ای خود را به دقت بسنجید و ببینید که چه تغییراتی را با توجه به توان مالی‌تان می‌توانید در آن اعمال کنید. سعی کنید فضای زندگی خود را بر اساس نیازها و سلایق خود طراحی کنید، حتی اگر این فضا متعلق به شما نباشد.

منبع : فارست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *